Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Začíná oprava silnice přes bohumínskou část Skřečoň, dejte na místě pozor

PR článek, aktualizováno 11. dubna 2024, 8:11

Bohumín 11. dubna 2024 (PROTEXT) - Páteřní silniční tah městem, ulice 1. máje v Bohumíně-Skřečoni, projde už za pár dní částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat s kolonami, provoz budou řídit semafory. Zatímco loni v dubnu se musela ulice 1. máje kvůli opravě skřečoňského mostu uzavřít na tři týdny úplně, letošní rekonstrukce jejího povrchu si vyžádá pouze částečné omezení.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD ČR: "Opravu povrchu provedeme postupně frézováním, odstraněním podkladních vrstev, sanacemi, recyklací za studena na místě, doplněním betonových zastávkových zálivů, obnova obrubníků včetně chodníku nebo ostrůvků. Před asfaltováním ještě výškově upravíme kanalizační poklopy. Během rekonstrukce silnice I/67 řidiči projedou obousměrně jedním jízdním pruhem kyvadlově kolem semaforů.”

Práce jsou aktuálně odhadovány přibližně na měsíc, přičemž termín může být upřesněn v průběhu plnění harmonogramu s ohledem na nové okolnosti. Na obměnu povrchu silnice I/67 v ulici 1. máje plynule naváže výstavba zhruba půl kilometrového chodníku, v úseku mezi Polní a Úvozní ulicí.

Lumír Macura (SOCDEM), místostarosta Bohumína: “ Podél silnice I/67 směrem z Bohumína na Dolní Lutyni je takový kousek, kde místní občané dochází k autobusové zastávce a tam proto chceme vybudovat chodník, aby ten přesun občanů byl bezpečnější. Pochopitelně to způsobí velkou komplikaci v dopravě, protože všechna doprava, zejména nákladní i osobní směrem od Karviné do Bohumína dálnicí prochází touto městskou částí, tady se opět ukazuje, jak je důležitý obchvat Skřečoně, Dolní Lutyně a Dětmarovic."

I v tomto úseku pak bude doprava tady také bude řízena kyvadlově na semafory. Město už v roce 2019 vybudovalo v těchto místech chytré zpomalovací semafory, bezpečnostní ostrůvek a nasvětlený přechod pro chodce.

 

Zdroj: POLAR televize Ostrava

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Začíná oprava silnice přes bohumínskou část Skřečoň, dejte na místě pozor  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.