Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Lofty Kolbenova otevírají vzorový byt, kde se snoubí design budoucnosti s autentickými industriálními prvky

PR článek, aktualizováno 21. února 2024, 11:49

Praha 21. února 2024 (PROTEXT) - Architektonický ateliér Masák & Partner, který stojí za rezidenčním bydlením Lofty Kolbenova, představuje svůj vzorový byt. Zájemci o bydlení s nádechem industriální historie pražských Vysočan tak mohou načerpat energii místa ve dvouúrovňovém loftovém bytu o dispozici 3+kk. Jeho interiér je vybaven moderními interiérovými prvky od českých i zahraničních značek, jedním ze zapojených designérů je sklářský výtvarník František Jungvirt. Vzorový byt je otevřen od ledna letošního roku.

Bývalá ČKD továrna v srdci pražských Vysočan se pod architektonickým vedením ateliéru Masák & Partner proměňuje na rezidenční bydlení Lofty Kolbenova s 215 byty různých velikostí a dispozici. V návrzích projektu architekti respektují průmyslovou povahu místa a industriální artefakty stavby propisují do bytového designu 21. století.

Od přelomu roku na prodeji Loftů Kolbenova ateliér nově spolupracuje s prodejci ze společnosti Century 21. „Zájem o koupi bytů se opět zvedá a to i díky postupnému zlepšování úrokových sazeb. Prodejům pomáhá i to, že banka našemu projektu věří a stačí jí tak pouze 15 % zálohy na kupní cenu bytu. Na projektu Lofty Kolbenova máme nyní zadaných třicet procent bytů,” přibližuje současný stav prodejů Marie Antošíková, projektový manažer Loftů Kolbenova, která v letošním roce očekává další oživení na trhu.

Interiér spojující historii a současnost

Dvouúrovňový vzorový byt 3+kk o velikosti 66 m² s vloženým patrem využívá v interiérovém řešení loftové dispozice velkých světlých výšek, které architektům nabízí původní průmyslové prostory. Vestavěné patro, jehož konstrukce je z dřevěného masivu, tak působí jako záměrný změkčující kontrast k betonovým strukturám. Tutéž funkci plní také podlaha v dekoru běleného dubu, která je doplněna o komfortní podlahové topení.

„Specifika původní továrny, jako jsou například velké hloubky traktů, jsou pro nás jen výhodou. V tomto případě se nám navíc podařilo zachovat řadu původních artefaktů, jako jsou například nosné sloupy a stropy, které zůstanou zachovány ve své původní podobě a udržují tak jedinečnou atmosféru industriálna,“ říká Jakub Masák, zakládající člen představenstva společnosti Masák & Partner a hlavní architekt projektu Lofty Kolbenova.

Industriální nábytek v kombinaci tradičních prvků

Vzorový loftový byt je vybaven jak moderními interiérovými prvky od českých i zahraničních značek, tak zakázkovým industriálně laděným nábytkem rokycanského ARTTECH studia, za kterým stojí BcA. Petr Janda. Propojení prostoru zajišťuje vestavěné LED osvětlení v kombinaci se starými průmyslově laděnými stínícími lampami. Využité dřevěné prvky v podobě pracovního stolu z teakového dřeva a nočních stolků z jilmu v interiéru spojují přírodní tvary a industriální hrubost. Kus přírody do vzorového bytu přináší také mechový obraz, v jehož kontrastu působí obraz abstraktní. Ten svojí barevnou hrou oživuje interiér.

Na zařízení vzorového bytu se podílel také umělec a designér František Jungvirt, který ve své práci inovuje tradiční prvky českého sklářství. „Purismus prostoru, který dýchá a je hodně vzdušný, podtrhuje také moje tvorba. V ní se zabývám především linií tvarů, čistotou a vzdušností. A tyto hodnoty přesně odráží prostory Loftů Kolbenova,” říká sklářský výtvarník František Jungvirt. V prostorách bytu najdete nejen jeho autorské kolekce, ale i stolní sklo, které navrhl pro sklářskou značku KLIMCHI.

Majitelé bytů si svůj nový domov mohou nechat zařídit na míru přímo od spolupracujících bytových designů, kteří stojí za vzorovým bytem.

Bydlení s osobitým charakterem

Lofty Kolbenova majitelům nového bydlení přináší benefity v podobě rekuperace, klimatizace a podlahového topení. Tovární historii připomíná také vložená skleněná stěna, která je záměrně konstruována tak, aby připomínala stará tovární okna opatřená exteriérovými stínícími roletami. „Vytváříme domov, ve kterém bude unikátní atmosféra industriální minulosti v souladu s představou o moderním a hravém bydlení 21. století,“ přibližuje ideu projektu Jakub Masák.

 

O společnosti

Architektonický ateliér Masák & Partner se na trhu pohybuje od roku 1996. Výrazná část architektonické a projekční činnosti týmu kolem Jakuba Masáka, zakladatele ateliéru, je zaměřena na péči o památkové objekty. Stojí například za rekonstrukcí budovy Státní opery Praha nebo chaty Libušín na Pustevnách, modernizací Divadla Na Vinohradech či opravami interiéru i exteriéru Pražského hradu. Ateliér tvořený zkušeným týmem kolem čtyřiceti lidí a rozsáhlým okruhem externistů využívá při své práci špičkovou technologii BIM – jeden z nejvyspělejších 3D modelovacích procesů na trhu. Díky tomu je ateliér schopen garantovat investorovi pevnou cenu za realizaci díla. Za dobu svého působení dokončil ateliér Jakuba Masáka přes 400 projektů.

 

 

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

 

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lofty Kolbenova otevírají vzorový byt, kde se snoubí design budoucnosti s autentickými industriálními prvky  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.