pondělí 1. března 2021 Bedřich

V Česku je podezření na výskyt britské mutace koronaviru

V Česku je podezření na výskyt takzvané britské mutace koronaviru, která je nakažlivější než nyní rozšířená varianta. Informaci dnes potvrdil Státní zdravotní úřad. Ten má v plánu oznámit bližší informace během příštího týdne. Jestli jde o jediné podezření nebo o více případů, zatím není jasné.

Podle dostupných informací se mutace poprvé objevila v polovině září v Londýně nebo v Kentu na jihovýchodě Anglie. Laboratorně zachycena byla v říjnu ze vzorku odebraného v září. V listopadu už nakažení touto mutací tvořilo podle serveru BBC v Londýně kolem čtvrtiny celkového počtu nových případů. A v polovině prosince to už byly dvě třetiny.

Britská mutace nového typu koronaviru byla v polovině prosince zaznamenána v Anglii. Nakažlivější varianta nákazy se dosud prokázala například v Německu, na Slovensku a v Maďarsku, podezření na výskyt mutace ohlásilo Rakousko.

„Britská varianta je spojována s rychlejším šířením viru. Bylo by tedy ještě důležitější dodržovat opatření ke snížení mezilidských kontaktů a dodržování protiepidemických opatření,“ řekl v týdnu Deníku N ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Rozšíření britské mutace může zvýšit zatížení pro nemocnice, které se starají o pacienty s nemocí covid-19. Před mutací ale podle ministra zdravotnictví očkované chrání dosavadní vakcíny včetně té od firem Pfizer a BioNTech, kterou zejména se nyní v Česku očkuje.

Ve světě zemřely už více než dva miliony lidí nakažených covidem-19. Vyplývá to z průběžně aktualizované statistiky americké Univerzity Johnse Hopkinse, která nynější pandemii sleduje globálně. Dohromady testy podle jejích údajů koronavirovou nákazu prokázaly u více než 93,4 milionu lidí. Nový koronavirus byl poprvé zachycen před více než rokem v Číně a na jaře minulého roku už naplno propukla celosvětová pandemie.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje

Štítky koronavirus, vir, zdravotnictví, nákaza, covid-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janyška

To je úplně jedno, když uděláte tohle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JDE O ŽIVOT. JDE O ŽIVOT. JDE O ŽIVOT.Při napadení viry tělo reaguje horečkou, aby aktivovalo imunitní systém. Většinou pozdě. Jsme nemocní. Vyvolejme tedy teplotu těla ihned, na tom záleží ze všeho nejvíce, při napadení zvenčí ohřátím těla, a tím i krve, po prvním náznaku nemoci, tedy známém "něco na mě leze" a aktivujme tak náš imunitní systém v předstihu, dokud ještě viróza nezasáhla celé tělo. A je po nemoci. Dělám to tak 40 let na vědeckou radu a nikdy, ani jednou, jsem nebyl nemocen z tohoto důvodu. Zabralo to spolehlivě i na covid-19.Fakt to je to složité ? V době covidové známe pro jistotu jen covid ! První náznaky jsou stejné.Nečekejte na tzv. příznaky, jak vám doporučuje vláda se svými "odbornými" nevzdělanci. To je vražda a návod k sebevraždě. Lék na covid není... Dzp.

sobota, 16. ledna 2021, 16:05

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.