Počasí dnes20 °C, zítra25 °C
Neděle 1. října 2023  |  Svátek má Igor
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mobilní aplikace E.ON Drive nově nasměruje řidiče elektromobilů k 700 dobíječkám v České republice

PR článek

Jedním z cílů společnosti E.ON na poli elektromobility je zvyšovat komfort pro uživatele elektrických vozidel. Společnost se výrazně podílí na výstavbě veřejné dopravní infrastruktury, ale také neustále zlepšuje i poskytované služby. Kartou E.ON Drive už mohou řidiči dobíjet u téměř 700 stanic v Česku včetně hlavních sítí. Nově všechny tyto dobíječky najdou v mobilní aplikaci E.ON Drive, která jim pomůže se zorientovat a zjistit všechny informace o stanici ještě před příjezdem. Aktuálně aplikaci využívá na 4 200 uživatelů.

„Začátkem roku se nám povedlo zákazníkům nabídnout dobíjení naší kartou u stanic sítě ČEZ a IONITY. Díky roamingu, který považujeme za klíčový faktor rozvoje elektromobility, mohou naši zákazníci použít kartu E.ON Drive u více než třech čtvrtin všech dobíjecích stanic v Česku. Viditelnost stanic v naší aplikaci a možnost stejných služeb a informací jako u kmenových stanic E.ON Drive je další krok k většímu komfortu užívání elektromobilů,“ vysvětluje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

Nová verze aplikace E.ON Drive umožňuje zobrazení a spuštění nejen stanic vlastní sítě, ale také roamingových dobíjecích stanic jiných sítí. Zákazník uvidí cenu, která mu je fakturovaná u všech stanic a uvidí také obsazenost jednotlivých dobíječek, ještě než k nim dojede. U většiny z nich také bude moct spustit dobíjení právě pomocí aplikace. Pouze u sítě ČEZ to zatím jde jen čipem přímo na stanici. V přehledu dobíjení v aplikaci jsou vidět všechna dobíjení včetně všech nákladů.

„Rozšířili jsme možnosti filtrů tak, aby zákazníci mohli snáze nacházet vhodné stanice. Mohou si tak vyfiltrovat stanice jednotlivých poskytovatelů. Pokud budou chtít vidět jen naši síť, nastaví si jen naši. Zároveň jsme zpřehlednili obecné informace o dané dobíjecí body, aby se v nich zákazníci mohli lépe orientovat,“ dodává Jakub Kott z oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.

S inovacemi své aplikace E.ON nekončí. Během tohoto roku má společnost v plánu spustit i mezinárodní roaming. Ve chvíli, kdy začne spouštět možnosti dobíjení v jednotlivých zemích, bude postupně přidávat všechny stanice, které na daném území mohou uživatelé E.ON Drive využít. U všech pak najdou stejné informace. „Naším cílem je, aby si na cestě po Evropě řidiči vystačili s jednou aplikací, na kterou jsou zvyklí bez nutnosti hledat, přepínat nebo instalovat další a další nástroje,“ doplňuje Martin Klíma.

Ohodnoť článek

Štítky E.ON, elektromobily, elektrodobíječky, Česko, ČEZ, E.ON Energie, Evropa, mobilní aplikace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mobilní aplikace E.ON Drive nově nasměruje řidiče elektromobilů k 700 dobíječkám v České republice  |  Domácí  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.