Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Pátek 3. února 2023  |  Svátek má Blažej

Sázející z Plzeňského kraje vyhrál na Velký pátek ve Sportce 87,2 milionu korun

Sázející z Plzeňského kraje vyhrál na Velký pátek v sázkové hře Sportka 87,2 milionu korun. Vítězství si odnesl v losování Superjackpotu. Z vyhrané sumy bude muset podle hazardního zákona odvést srážkovou daň 15 procent, tedy zhruba 13,1 milionu korun. Hry Sazky od začátku roku vytvořily už 57 milionářů, kteří si rozdělili přes půl miliardy korun. Společnost Sazka to dnes uvedla v tiskové zprávě.

V sázence měl nový multimilionář ve všech deseti sloupcích náhodná čísla. Výhru mu zajistila ta z druhého tahu, konkrétně 13, 19, 25, 31, 33, 42, a zároveň koncové číslo doplňkové hry Šance, kde vyplnil číslovku 2.

SuperJackpot loni padl třikrát. Největší výhrou bylo 192 milionů korun, které si vysázel v polovině dubna muž z Ústeckého kraje. Žena studující v zahraničí získala v srpnu loňského roku přes 94 milionů korun a v prosincovém losování vyhrál sázející z Prahy 93,8 milionu korun.

Ve Sportce a doplňkové Šanci bylo loni rozdáno 95 milionových výher, které přesáhly jednu miliardu korun. Díky Eurojackpotu a hře Extra 6 vzniklo 34 nových loterních milionářů. Hra Šťastných 10 a Šance milion vytvořily 22 nových milionářů.

Doposud nejvyšší výhra ve Sportce padla v roce 2013, kdy manželé z Chrudimska získali 400 milionů korun. Rekordní výhra v Česku padla v květnu 2015. Sázející si tehdy v evropské loterii Eurojackpot vsadil tiket v Pardubickém kraji a vyhrál 2,466 miliardy korun.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Sazka

Štítky ČR, sázky, hry, zajímavosti, loterie, Sportka, Velký pátek, Plzeňský kraj, Sazka, Praha, Ústecký kraj, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.