St 19. 8. 2026Ludvík
Domácí

Karel Gott bude pohřben na hřbitově na pražských Malvazinkách

ČTK1 minuta čtení25. 10. 2019, 14:06
ilustrační foto, Karel Gott.
ilustrační foto, Karel Gott. · Foto: Facebook.com/KarelGott

Místem posledního odpočinku zesnulého zpěváka Karla Gotta bude hřbitov na pražských Malvazinkách. Oznámila to dnes vdova Ivana. Místo bylo zvoleno podle umělcova přání. "Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma," uvedla Gottová. Konkrétní místo uložení oznámí později.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve své vile na pražské Bertramce. Léčil se s akutní leukemií. Legendě české populární hudby, která ovlivnila několik generací posluchačů, bylo 80 let. Fanoušci se mohli s oblíbeným zpěvákem rozloučit v pátek 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 tisíc lidí.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vltavská kaskáda drží vodu v řekách. Letos do toků uvolnila 216 milionů kubíků vodySpolečnost

Vltavská kaskáda drží vodu v řekách. Letos do toků uvolnila 216 milionů kubíků vody

V Česku pokračuje hydrologické sucho a průtoky řek se dostávají k historicky nízkým hodnotám. Významnou roli v této situaci hrají vodní nádrže, které postupně uvolňují vodu do řek a pomáhají udržet jejich průtoky. Z nádrží ve správě Povodí Vltavy tak bylo od začátku roku vypuštěno téměř 314 milionů kubíků vody.

Bavorsko-český den pro firmy se koná již posedméDomácí

Bavorsko-český den pro firmy se koná již posedmé

Bavorsko-český den pro firmy podpoří přeshraniční ekonomiku. Výstaviště v Deggendorfu (Stadthallen Deggendorf) se 13. října opět promění ve velkou burzu nápadů a kontaktů dvou zemí – v jeden společný trh příležitostí. Akce se koná již posedmé.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook