Počasí dnes21 °C, zítra25 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Policisté pořádají sbírku pro kolegu. Po skoku do bazénu bojuje o život

Jeden skok do bazénu a život Martina Trnky, policisty z Veselí nad Lužnicí, se obrátil vzhůru nohama. Dopadl tak nešťastně, že si zlomil obratle a v nemocnici nyní v umělém spánku bojuje o život. Jeho kolegové pro něj uspořádali sbírku na pomoc jeho rodině.

„Martin Trnka byl vždy aktivní a optimistický člověk, který neváhal ostatním pomáhat. Tento sympatický čtyřicátník však doplatil na jedno špatné rozhodnutí. O Velikonocích si hrál s dcerou na zahradě svého domu ve Svinech nedaleko Veselí nad Lužnicí. Skočil do bazénu, to se mu však stalo osudným. Dopadl tak nešťastně, že si zlomil obratle. Od té doby je v nemocničním zařízení, kde v umělém spánku a na plicní ventilaci bojuje o svůj život a o naději vidět své milované,“ popsala příběh čtyřicetiletého policisty mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Martinovi kolegové Petr Semrád a Ondřej Štěpáník z policejního oddělení ve Veselí nad Lužnicí se rozhodli založit transparentní účet, na který mohou lidé poslat finanční podporu pro jeho rodinu. „Prognózy lékařů nejsou bohužel příliš optimistické. Veškeré peníze, které budou ve sbírce vybrány, předají organizátoři Martinově manželce,“ dodala Schwarzová.

Číslo transparentního účtu: 5440357073/0800

Kromě sbírky pořádají policisté na začátku záři na fotbalovém hřišti ve Svinech u Veselí nad Lužnicí benefiční akci s doprovodným programem. „Účast přislíbila úspěšná atletka a strakonická rodačka Tereza Petržilková. Poběží se benefiční běh pro děti i dospělé a návštěvníci se mohou těšit na akční ukázku jihočeské policejní zásahové jednotky, také tito profesionálové chtějí podpořit Martinovu rodinu,“ doplnila mluvčí.

Chybět nebude ani koncert a vystoupení známé osobnosti z českého showbusinessu. O koho přesně jde prozradí organizátoři až později.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky pomoc, policie, policie čr, sbírka, transparentní účet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Michal Běhávka

Není jediným vozíčkářem, ale jediným jehož léčbu zaplatí policie čr, ono ze začátku je těžké se vyrovnati s tím, že když to přežije tak ho čekají jen problémy... : VOZÍČKÁŘ MICHAL BĚHÁVKA

Středa, 22. května 2024, 11:21Odpovědět

Libor Burian

Bez sbirek to nejde.Po rozvratu v roce 89 převlékli soudruzi soukmenovci kabáty a uniformy, rozdělili Československo, zhasli a rozkradli,kromě třeba družstva Slušovice viz yt, rozvrátila mafie i zdravotnictví. Knihy Ukradená revoluce, Polojasno, Cibulkovy Seznamy agentů StB, Orwell1984, Karel Kryl Demokracie, Za prachy, Píseň neznámého vojína, Věštec Ivan Řekni kde ty prachy jsou, Kabáti Colorado, Mám jednu ruku dlouhou, Amnestie, Nájem zvedej, Pánubohu do oken, Nightwork píseň pro Pražáky, Sexuální násilí, Sami, Iluze o lůze, LupoAnettaTahači, ABJ, virtuálky, Pánové nahoře, Zdálky zblízka, Sprcha, Dežo, Revoluční,Krajina po bitvě, Josef Fousek Nemám čas lhát, Pepa Nos Země je kulatá, seriál Devadesátky včetně dokumentu, Příběh Kmotra-agentStB Mrázek zKolínska jakoRakušan, Šmejdi, Gangster ka, Sametoví vrazi, Ivánku kamaráde můžeš mluvit, Kancelář Blaník, seriál Volha včetně dokumentu,Josef Klíma, nový slovenský pořad Aby si vedel, Bosé stopy značky Baťa, FTV Prima zoom Zlato národa ukradeno (za soudruha Tošovského),..více ve vláknech diskusí, teď třeba u havarky pppppp.

Úterý, 28. května 2024, 13:05Odpovědět

Policisté pořádají sbírku pro kolegu. Po skoku do bazénu bojuje o život  |  Domácí  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.