Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

PENNY zapojí do sbírky potravin 143 prodejen

PR článek

Řetězec PENNY se zapojí do jarního kola solidární celorepublikové Sbírky potravin, která patří k největším charitativním akcím v Česku. Potraviny nebo drogistické zboží mohou zákazníci na pomoc potřebným věnovat ve 134 prodejnách PENNY. Sbírka poběží po celý den v sobotu 13. dubna.

V podzimním kole Sbírky potravin se vybralo rekordních 718 tun zboží pro potřebné. Z toho zákazníci PENNY věnovali 59 tun. „Jsme rádi, že se daří počet zapojených prodejen i objem darovaného zboží pravidelně zvyšovat. Do jarní sbírky zapojíme 134 prodejen. V 80 prodejnách budou lidem pomáhat dobrovolníci, v 54 obchodech proběhne statická sbírka. Budeme moc rádi, pokud zákazníci společně s námi podpoří ty, kteří to potřebují nejvíce,“ uvedl mluvčí PENNY Tomáš Kubík.

Zákazníci mohou v sobotu 13. dubna ve vybraných prodejnách PENNY věnovat své příspěvky a dary do rukou dobrovolníků nebo do připravených statických boxů. Darované produkty putují do regionálních skladů potravinových bank a následně, za přispění místních neziskových organizací, přímo ke konkrétním lidem. Největší upotřebení naleznou konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny, ale i základní a dětská drogerie.

Seznam doporučených produktů pro Sbírku potravin.

Pomoc ve Sbírce potravin je zaměřena zejména na seniory, rodiny v krizi, rodiče samoživitele, pěstounské rodiny, hendikepované občany či lidi bez domova a pokrývá celou Českou republiku.

S potravinovými bankami PENNY úzce spolupracuje od roku 2017 a podporuje jejich činnost pravidelně i mimo jednorázové sbírkové akce. Od roku 2019 putovalo z PENNY do potravinových bank celkem 745,5 tuny pomoci. V době pandemie podpořil PENNY Sbírku potravin také mimořádnými dary přesahujícími částku 10 000 000 korun.

Přehled prodejen PENNY zapojených do Sbírky potravin na jaře 2024.

O společnosti PENNY MARKET
Česká republikaSpolečnost Penny Market s.r.o. je dceřinou společností mezinárodního obchodního řetězce REWE, který je jednou z největších světových obchodních společností. Na český trh vstoupil Penny Market v roce 1997 a zaměřil se zejména na rozvoj prodejní sítě v regionech. Díky tomu dnes provozuje více než 420 prodejen, tedy nejširší síť v ČR, a poskytuje práci více než 6 000 zaměstnancům. Pravidelně slaví úspěchy v programu Volba spotřebitelů a svým zákazníkům nabízí věrnostní program PENNY karta.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky jídlo, banka, Česko, Tomáš Kubík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

PENNY zapojí do sbírky potravin 143 prodejen  |  Domácí  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.