Počasí dnes0 °C, zítra3 °C
Neděle 29. ledna 2023  |  Svátek má Zdislava

PRŮZKUM: Pavel by ve 2. kole prezidentské volby porazil Babiše

Bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel by ve druhém kole prezidentské volby porazil předsedu ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše se ziskem 57,6 procenta hlasů. Babiš by měl 42,4 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro CNN Prima News, který televize zveřejnila dnes. Účast při volbách by podle modelu STEM činila 68 procent voličů.

Stabilních voličů je ale podle průzkumu jen 55 procent. Celkem 29 procent voličů je nerozhodnutých a 16 procent z dotázaných tvoří nevoliči. Větší část voličů - 44,9 procenta - však podle STEM výrazně či mírně upřednostňuje Pavla. Babiše naopak preferuje 34,1 procenta. Pokud by se zanedbala účast nerozhodnutých voličů, tak by zisk hlasů pro Pavla činil 57 procent a pro Babiše 43 procent.

"Většina voličů svoji volbu zopakuje, jen malá část přejde k protikandidátovi. Někteří zůstanou doma, jiní naopak k druhému kolu přijdou, i když u prvního kola nebyli," uvádí STEM. Podle průzkumu si 32 procent voličů vybralo svého kandidáta v prezidentských volbách už v době, kdy oznámil účast ve volbách. Asi čtvrtina lidí si vybrala favorita v posledním měsíci, další čtvrtina v posledním týdnu a 12 procent až v den voleb.

V průzkumech STEM z poslední doby Pavel soustavně vedl, a navíc postupně posiloval. Podle modelu pro druhé kolo z loňského 6. prosince by nad Babišem zvítězil se ziskem 53 procent, v modelu k letošnímu 3. lednu se ziskem 57 procent a v aktuálním modelu k 17. lednu s podílem asi 58 procent. Posledního průzkumu se zúčastnilo 2044 lidí.

Také průzkum agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi zveřejněný v sobotu favorizuje Pavla. Podle něj by Pavla určitě volilo 46 procent lidí a spíše ano sedm procent. Pro jeho protikandidáta Babiše by určitě hlasovalo 29 procent a spíše devět procent voličů.

Hodnocení článku je 48 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ema Dvořáková

Štítky ČR, volby, prezident, STEM, průzkum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Libor Burian

Světu vládne lichvářská nenasytná zbrojařská válečnická zlodějská mafiánská chobotnice, žraloci, pijavice, paraziti, děliči Československa, zhasinači a rozkradači, soudruzi soukmenovci, oligarchové, gubernátoři, tuneláři, odkláněči, pašeráci, pasáci, vexláci, lháři, podvodníci, falešní studenti falešných práv bendovci, mrazkovci, rychecký, rydlrakušanovci, feriovci, danuschovci... O jejich dnešní vàlce Prof John J Mearsheimer university Chicago na YT kanálu Matěj Gottwald, české titulky. Film Už je zase tady'(není to o pávkovi). Jsou ve válce, můžou jít bojovat, nikdo je tu nedrží.

Pondělí, 23. ledna 2023, 08:41

Libor Burian

21.1.23 o dnešní době na U radiu 3 minuty Martina Kociánová o nové totalitě, viru, vládních dezinformátorech. Vládnoucí mafie válečnických trpaslíků, kudlanek, trubců neschopných něco skutečně dělat pro obyvatele země kde žijí jak vidíme i u nás vede svět od krizí ke krizím a od válek k válkám prostřednictvím bílých koňů, loutek, komediantů,... Viz seriál Devadesátky včetně dokumentu, písně Karel Kryl Demokracie, Věštec Ivan Řekni kde ty prachy jsou, Kabáti Colorado, Klus Pánubohu do oken, Mám jednu ruku dlouhou, Sami, Nightwork píseň pro obyvatele města Prahy... Filmy Příběh Kmotra agent StB Mrázek z Kolínska jako Rakušan, Šmejdi, Gangster ka, Sametoví vrazí, Ivánku kamaráde můžeš mluvit, Někdo to rád horké, vše o mafii. Hlava 22, Obchodník se smrtí, Soukromá válka pana Wilsona, Planeta opic, Pošťák, Doktor divnoláska, Forest Gump, Četa, Erin Brockovich, Kmotr... Budeme volit obchodníka, nebo pávka kterého mafie tlačí na hrad ?

Neděle, 22. ledna 2023, 17:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.