sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Kandidát na ministra Válek je pro lockdown neočkovaných nad 60 let

Senioři se musí buď naočkovat, nebo budou v lockdownu, řekl Novinkám.cz kandidát na ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Nevakcinovaní nad 60 let by podle něj například nemohli chodit do práce a měli by vyhrazené časy pro nákupování.

Epidemická situace v Česku se v posledních týdnech zhoršuje. Ve středu ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že počet nákaz mezi neočkovanými za poslední týden je více než šestinásobný na 100 tisíc než u očkovaných, u lidí nad 65 let asi trojnásobný.

Podle dat ministerstva zdravotnictví bylo v říjnu mezi nakaženými 73,7 procenta neočkovaných, mezi hospitalizovanými 68,1 procenta a u lidí na jednotkách intenzivní péče 78 procent. Skupiny očkovaných a neočkovaných ale nejsou stejně velké, z dospělých jsou očkovány zhruba dvě třetiny. Mezi mladými je to kolem 50 procent, u seniorů přes 80 procent.

Podle prezentace dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), která byla představena v úterý, je redukce nákaz u pacientů nad 16 let více než 75 procent, u lidí nad 65 let asi 63 procent. Ochranu před vážným průběhem má očkování u lidí nad 16 let asi 77 procent, u lidí nad 65 let 84 procent.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky ČR, koronavirus, Válek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Naty Baker

Nejlépe celou budoucí vládu do karantény .

pondělí, 1. listopadu 2021, 14:41

Šárka Bílková

A do práce teda nesmí? A jak se to bude řešit?? Když do důchodu daleko?? To budou trvale v pracovní brschopnosti??

neděle, 31. října 2021, 16:45

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.