neděle 28. listopadu 2021 René

ÚVN řeší žádost předsedy Senátu o informace, zda je Zeman schopen zastávat úřad

Ústřední vojenská nemocnice řeší žádost předsedy Senátu o informace, zda je Zeman schopen zastávat úřad. K žádosti se staví se vší zodpovědností a naléhavostí, uvedla mluvčí nemocnice Jitka Zinke pro Českou televizi.

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se dnes vyjádřil k návštěvě prezidenta v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Prezidentův kancléř Vratislav Mynář podle vedení nemocnice přivedl Vondráčka k Zemanovi na jednotku intenzivní péče nečekaně a bez...

Kancelář prezidenta republiky dosud neodpověděla předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) na pondělní dotaz, jaká je prognóza zdravotního stavu Miloše Zemana a zda je schopen zastávat svůj úřad. Vystrčil se proto obrátil se stejnou žádostí na Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), kde se Zeman léčí, a na jeho ošetřujícího lékaře a současně ředitele ÚVN Miroslava Zavorala.

Na adresu Zemanových spolupracovníků řekla na včerejší tiskové konferenci předseda Senátu, že prezident není v dobrých rukou, pokud jde o členy Kanceláře prezidenta. Pracovníci prezidentské kanceláře podle Vystrčilova mínění činí kroky, s nimiž by Zeman ne vždy souhlasil.

Hrad Vystrčilova slova nechává bez reakce. Vedoucí prezidentovy kanceláře Vratislav Mynář jen stroze sdělil, že se k situaci vyjádří začátkem příštího týdne.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Senát | Zdroj ČTK, Česká televize

Štítky Miloš Zeman, nemocnice, prezident, hospitalizace, Senát, Vystrčil

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.