pondělí 14. června 2021 Roland

Ministr zdravotnictví Jan Blatný končí, nahradit ho má Petr Arenberger

, aktualizováno 7. dubna 2021, 10:40

Spekulace nelhaly, vláda změní své složení. Novým ministrem zdravotnictví bude ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Ve funkci nahradí Jana Blatného (za ANO), kterého dnes odvolal na žádost premiéra Andreje Babiše prezident Miloš Zeman. Premiér uvede nového ministra zdravotnictví do úřadu po poledni.

Zeman jmenoval nového ministra zdravotnictví. Blatný podle prezidenta nese spoluzodpovědnost za mrtvé

Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval do funkce ministra zdravotnictví ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera. Ten nahradí odvolaného Jana Blatného (za ANO). Ve svém projevu Zeman zkritizoval dnes už bývalého...

„Pan prezident mě dnes na žádost pana premiéra odvolal,“ pronesl na úvod své poslední tiskové konference Jan Blatný. „Sám za sebe mám čisté svědomí. Pracoval jsem vždy na základě své odbornosti. Celou dobu jsem si stál za použitím pouze schválených vakcín. Jen tak mohu zaručit, že jsou bezpečné,“ dodal.

Blatný chápe své odvolání jako politické rozhodnutí, na které měl Babiš právo. Neočekávejte ode mě negativní komentáře směrem k vládě nebo prezidentovi. Měli bychom táhnout za jeden provaz,doplnil.

Naopak ministr školství Robert Plaga (za ANO) nebude odvolán ze své funkce, jak média rovněž spekulovala. „Mohu potvrdit, že žádné personální změny na ministerstvu školství se nechystají,“ odpověděla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová na dotaz České tiskové kanceláře. Plaga tak podle ní nadále zůstane ministrem.

Plagy se v úterý zastali rektoři i další zástupci vysokých škol a řada neziskových a profesních organizací ve školství. Ocenili ho jako dobrého ministra a upozornili, že jeho výměna by v současné krizi byla nezodpovědná.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky vláda, koronavirus, opatření, ministerstvo zdravotnictví, Jan Blatný

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.