pondělí 25. května 2020 Viola

Pět pacientů z Číny dnes opustí izolaci v Nemocnici Na Bulovce

Dnes v 8:00 opustí izolaci v Nemocnici Na Bulovce pět pacientů, kteří před necelými dvěma týdny přicestovali z Číny a byli testování na koronavirus. Podle zjištění lékařů jsou zdraví, potvrdily to výsledky opakovaných testů. V Česku bylo zatím kvůli podezření na nákazu testováno 76 lidí, u nikoho se nemoc neprokázala.

Dva studenti z Wu-chanu, dva další čeští občané a jeden rodinný příslušník dorazili do Prahy 3. února krátce po půlnoci z epicentra nákazy Wu-chanu. Z Číny je evakuovalo francouzské letadlo, kterým se přepravili do Bruselu. Tam je spolu se dvěma slovenskými občany vyzvedl český vládní speciál.

První úmrtí na nemoc COVID-19 způsobovanou novým koronavirem mimo Asii ohlásila o víkendu Francie, kde zemřel čínský turista. Virus má nejvíce obětí v pevninské Číně, kde podle poslední oficiální statistiky zemřelo do soboty asi 1700 osob. K dosavadním čtyřem úmrtím mimo ni - v Japonsku, Hongkongu, který je zvláštní čínskou správní oblastí, na Filipínách a ve Francii - přibyl v neděli první mrtvý na Tchaj-wanu. Roste také počet osob nakažených novým typem koronaviru. V pevninské Číně přesáhl v sobotu hranici 68 tisíc lidí. Kromě Asie, Austrálie, Severní Ameriky a Evropy se první případ nákazy prokázal také v Africe.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, Čína, zdraví, koronavirus, Bulovka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.