Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Uvízlého potkana zachránili hasiči. Zpráva obletěla svět. Lidé mu přáli ale i drastickou smrt

 
sobota, 2. března 2019, 09:21

V posledních dnech obletěly svět snímky i video tlusťoučkého potkana, který v německém Bensheimu uvízl v poklopu kanálu. Zpráva pobavila, dojala, ale také rozdělila společnost na dvě poloviny. Zatímco jedni lidé děkují hasičům, druzí přejí myšákovi smrt.

Když jsem poprvé uviděla fotku zaklíněného myšáka, jako první mi vyvstala vzpomínka na legendární animák Ratatouille. Konkrétně na Emilka, obtloustlou krysu a brášku hlavního hrdiny Remyho. Aby taky ne, tohle byla příhoda jako z filmu.

Noviny napříč celým světem v posledních dnech přinesly zprávy o tom, jak osmi hasičům nebyl osud potkana lhostejný. Když se nepodařilo místním osvobodit tvorečka, zavolali na pomoc hasiče. A ti po necelé půlhodince vypustili hlodavce zpět na svobodu. A příběh s pravým happyendem se šíří sociálními sítěmi jako lavina.

Samozřejmě se nyní hasičům dostávají tisíce láskyplných a vděčných vzkazů v mnoha jazycích ze všech koutů země, jako ten od Phebe„Awesome work. This is the “news” the world needs to see. Heroes/Skvělá práce. Tohle jsou „zprávy“, jaké svět potřebuje. Hrdinové,“ napsala. „Felicitaciones al equipo de rescatistas/Gratuluji záchranný týme,“ komentoval Jose.

Zpráva některé lidi opravdu chytla za srdce. „La sensibilité humaine c’est beau ça c’est l’évolution/Lidský soucit, to je krásné. Toto, to je evoluce,“ připsal Alain pod příspěvek německé organizace Berufstierrettung Rhein Neckar.

Jenže zdaleka ne všechny ohlasy jsou pozitivní. Někteří lidé dokonce popisují na sociálních sítích, jak by zachráněné zvíře zabili, nebo jak mu přejí smrt. „Zašlápl bych ho jak vajgl,“ komentoval Jan. „Polil bych ho beznínem a zapáli. Následně kopl do hlavy, aby se mu lépe šlo tam, odkud přišel,“ připsal Mario. Podobné komentáře nedávají spát milovníkům a ochráncům zvířat. A tak zatímco lidé debatují o názorech na potkany a krysy, zachráněný tlouštík si opět pobíhá německými kanály.

Facebooková stránká STOP týrání - tvrdší tresty upozornila na některé drsné komentáře k záchraně potkana

Příspěvek organizace o záchraně tlouštíka Berufstierrettung Rhein Neckar

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Berufstierrettung Rhein Neckar
 


 

Kam dál?

Francie musí zaplatit mladému běženci za újmu v táboře u Calais

čtvrtek, 28. února 2019, 13:55

Evropský soud pro lidská práva (ECHR) dnes nařídil Francii, aby odškodnila mladého afgánského uprchlíka, který byl v táboře u...

Mayová připustila, že Británie může požádat o odklad brexitu

úterý, 26. února 2019, 14:25

Britská premiérka Theresa Mayová dnes poprvé připustila, že Británie může požádat o odklad březnového termínu pro odchod z...

Při letištní kontrole v Egyptě objevili kusy mumií

pondělí, 25. února 2019, 06:46

Egyptští celníci zmařili pokus propašovat kusy mumií do Belgie. Vysušené části lidského těla objevili na káhirském letišti při...

Na otravu pančovaným alkoholem zemřelo v Indii nejméně 84 lidí

sobota, 23. února 2019, 13:19

Počet mrtvých po otravě pančovaným alkoholem v indickém státě Ásám vystoupil na 84. Hospitalizováno bylo dalších 200 lidí, mnoho...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Mateřské školy na jihu Čech zůstávají v provozu i v létě

Rodiče dětí předškolního věku mohou i přes léto v jihočeských městech využít služeb mateřských škol. Větší města mají naplánovaný prázdninový provoz tak, že je vždy otevřená minimálně jedna školka.

Budějcká Drbna

FOTO: Osmnáctiletý řidič náklaďáku se nevěnoval řízení, po dálnici rozlil stovky litrů kyseliny sírové

Stačila chvilka nepozornosti za volantem a neštěstí bylo na světě. Osmnáctiletý řidič malého nákladního auta se ve středu okolo osmé ráno nevěnoval řízení a sjel s autem mimo dálnici. Následným manévrem sice dostal náklaďák zpátky na vozovku, přitom však převrhl barely kyseliny, které vezl v návěsu.

Brněnská Drbna

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.

Liberecká Drbna

Policie dopadla muže, který se měl vloupat do nákladního auta a ukrást věci za třicet tisíc korun

Policisté dopadli muže, který je podezřelý z toho, že se 18. března 2019 po čtvrté hodině odpolední vloupal do nákladního automobilu značky Mercedes-Benz zaparkovaného v Brněnské ulici v Prostějově. Z místa u sedadla spolujezdce odcizil tašku čtyřiašedesátiletého cizince.

Olomoucká Drbna

Jihlava se zapojí do boje proti suchu. Musíme být sehraní, říká primátorka Karolína Koubová

Podle Akademie věd České republiky je na jihu Moravy napjatá klimatologická a hydrologická vodní bilance. Proto za spolupráce statutárního města Brna a Akademie věd vznikl program SUWAC, jehož hlavním cílem je trvale udržitelné hospodaření s vodou v povodí řeky Dyje. Do tohoto regionu patří také Jihlava, která se do programu Akademie věd ČR a statutárního města Brna zapojí. Ambasadorkou projektu se stala primátorka města Karolína Koubová.

Jihlavská Drbna

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.

Hradecká Drbna