neděle 9. května 2021 Ctibor

Babiš míní, že děti by do škol měly jít naposledy 18. prosince

Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že vláda v pondělí některá opatření kvůli epidemii koronaviru zpřísní, s návrhy přijde na pondělní vládu ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Babiš například míní, že děti by měly jít před Vánoci naposledy do škol v pátek 18. prosince nebo že by obchody měly zůstat otevřené i o zlaté neděli. V rozhovoru pro Českou televizi dnes také řekl, že na jednání kabinetu bude požadovat úpravu vládního nařízení o zákazu prodeje s sebou všech nápojů připravených v provozovně.

Zákaz prodeje kávy s sebou je podle předsedy vlády "totální nesmysl". "To se nedá pochopit, byla to chyba," řekl. "Já se za to omlouvám a budu trvat na tom, aby se to změnilo, protože není možné, aby si lidi nemohli brát kelímek s kávou," uvedl.

Epidemie koronaviru v Česku opět sílí, o víkendu rizikové skóre stouplo na 71 bodů. Blatný již v pátek na tiskové konferenci avizoval, že v pondělí navrhne vládě, aby se Česko vrátilo do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Podle jeho vyjádření by ale obchody měly i nadále zůstat otevřeny. Pokud se tak stane, měly by podle Babiše zůstat otevřené i o zlaté neděli.

Opětovné uzavření by se mělo týkat restaurací a ubytovacích zařízení. "Pokud by došlo k uzavření, tak musí dostat stoprocentní kompenzace," podotkl Babiš. "Tento rok je strašidelný, je to neuvěřitelně špatný rok pro nás pro všechny a zkrátka my musíme jako stát jim pomoci," dodal. O kompenzacích podle něj celý víkend vyjednává s dotčenými obory ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, vláda, Babiš, školy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.