úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Teploty v polovině týdne přesáhnout tropických 30 stupňů, pršet moc nebude

Česko má před sebou další horký týden. V jeho polovině by teploty měly znovu přesáhnout tropických 30 stupňů Celsia. Na víkend se ochladí, ale nikoliv výrazně. Pršet v týdnu příliš nemá. Více deště čekají meteorologové pouze v pátek. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

O víkendu v některých částech Česka vydatně pršelo, zejména v Beskydech nebo Jeseníkách. Déšť by byl přitom potřeba zejména v Českém Švýcarsku, kde hasiči už více než týden bojují s rozsáhlým lesním požárem. Tam ale za poslední tři dny spadlo jen minimum vody, odhadem jeden až pět milimetrů. "V dalších dnech to nevypadá o moc lépe, od úterý aspoň zeslábne vítr," uvedl ČHMÚ na facebooku.

Dnes bude většinou oblačno, ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Večer začne oblačnost ustupovat a ztiší se vítr. Nejvyšší teploty vystoupí většinou na 24 až 28 stupňů. Na severovýchodě bude o něco chladněji, kolem 23 stupňů. V úterý bude v Česku polojasno, maxima opět na 28 stupních Celsia.

Od středy se oteplí. Den bude slunečný a teploty se už dostanou přes tropickou třicítku. Na západě a severozápadě Čech může být až 33 stupňů. Ve čtvrtek pak bude ještě tepleji, maxima očekávají meteorologové na 35 stupních. Večer se ale při zvětšené oblačnosti mohou někde objevit přeháňky nebo bouřky.

"Příliv teplého vzduchu ukončí studená fronta od západu, pravděpodobně v pátek dorazí do ČR," uvedli meteorologové. V pátek by měla od západu přibývat oblačnost a postupně se objeví občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Na východě území budou přeháňky a bouřky až večer. Nejvyšší denní teploty klesnou zřejmě mírně pod 30 stupňů, na východě země ale mohou stále dosáhnout až 34 stupňů.

Od soboty do pondělí pak má být polojasno až skoro jasno, přeháňky jen ojediněle při zvětšené oblačnosti. Meteorologové ji čekají zpočátku na východě, kde mohou doznívat přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty by měly o víkendu být až 26 stupňů Celsia.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Koupaliště Luka nad Vltavou

Štítky počasí, teplota, teplo, déšť

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.