neděle 25. září 2022 Zlata

Odrážeč, camrál i zlatonka. Česká famfrpálová reprezentace proměří síly s evropskou elitou

Českou famfrpálovou reprezentaci česká vrchol sezony. V irském Limericku se o nadcházejícím víkendu utká s evropskými národními týmy. Evropských her se letos účastní dvacet reprezentací. Pro národní týmy se jedná o první mezinárodní turnaj od začátku pandemie onemocnění covid-19.

„Jsme velmi rádi, že se mezinárodní famfrpál na úrovni národních týmů vrátí do Evropy. Všechny národní týmy se na tuto výzvu připravovaly měsíce a my se těšíme na zajímavý soutěžní famfrpál,“ shrnula za pořádající Mezinárodní asociaci famfrpálu manažerka turnaje Lore Badts.

Na mezinárodní turnaj ve hře, kterou dostala do povědomí široké veřejnosti série filmů s Harry Potterem, odcestuje jednadvacet českých hráčů. „Letos se na Evropské hry podařilo sestavit silný tým z hráčů napříč republikou. Přihlášek bylo tolik, že musela proběhnout selekce v rámci dvou zkušebních dní,“ popsal hlavní trenér české reprezentace Ondřej Hujňák, který věří, že do Irska jede kvalitní a dobře stmelená reprezentace.

Chrániče na zuby a zlatonka v trenýrkách. Přečtěte si, jak se v Praze hraje famfrpál

To, že lidé jsou hraví a kreativní, prokazují hráči pražského famfrpálového klubu Prague Pegasus, který vznikl v roce 2016. Neobvyklý sport plný zábavy si rozhodně zaslouží pozornost a nutno dodat, že oblíbit si ho nemusí jen milovníci knih a...

Česká reprezentace se v základní skupině utká s národními týmy z Anglie, Německa, Nizozemska a Skotska. Podle trenéra je reálný postup ze třetího místa ve skupině. „Proti Anglii a Německu budeme nastupovat z pozice slabších a plánujeme hlavně sbírat zkušenosti. Zápas s nizozemským týmem nám umožní ukázat, že v Česku je famfrpál už na evropské úrovni. Od Skotska se dá očekávat, že to bude náročný soupeř, ale je otázka, jak dobře budou sehraní,“ popsal Hujňák. Podobné vize má i druhý trenér reprezentace Jan Štros. „Doufám v celkové umístění někde v polovině žebříčku. Chtěl bych Evropě ukázat, že jsme poctivě trénovali a nejsme snadní soupeři,“ doplnil Štros.

Kdo by chtěl viděl českou reprezentaci v akci, může sledovat živé přenosy, které mají pořadatelé v plánu přenášet živě na YouTube.

A co je vlastně famfrpál? Populární hru z filmu o Harry Potterovi dnes provozují tisíce hráčů na celém světě. Kombinují se v ní prvky vybíjené, házené a rugby. Na hřišti jsou vždy za jeden tým tři střelci, jeden brankář a dva odrážeči, v osmnácté minutě zápasu se k nim připojuje chytač. Střelci s brankářem mají za úkol prohazovat camrál obručemi, a tím skórovat. Odrážeči se snaží své obruče bránit nebo pomáhat střelcům ve skórování vybíjením protivníků. Chytač se snaží strhnout zlatonku z kraťasů neutrálního hráče, čímž zápas ukončí nebo stanoví jeho přesný konec.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Česká famfrpálová reprezentace

Štítky famfrpál, sport, tým, aktivity, Harry Potter, zábava, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.