čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Praha hledá vánoční strom. Za tip na ten ideální je odměna deset tisíc

I když teprve začaly letní prázdniny, přípravy na pražské vánoční trhy už jsou v plném proudu. Začalo hledání jejich symbolu pro Staroměstské náměstí, stromu, který bude stát mezi pomníkem mistra Jana Husa a Mariánským sloupem. Tip, který povede k výběru toho pravého, získá deset tisíc korun.

Letošní vánoční trhy začnou 26. listopadu a skončí 6. ledna příštího roku. Po celou tuto dobu bude Staroměstské náměstí zdobit i tradiční strom, který se teď hledá. Lidé, kteří o nějaké vhodném ví, mohou kontaktovat přímo organizátory trhů.

Měl by to být smrk ztepilý, s rovnoměrně rostlými větvemi, pravidelným kmenem, vysoký 23 až 25 metrů. Výšku následně upraví do 22 metrů kvůli bezpečnosti. Strom musí být také stoprocentně zdravý. To prověří dendrologové z Mendelovy univerzity v Brně.

„Tip na vhodný strom může poskytnout každý a nemusí být ani majitelem stromu. Stačí vědět, o zajímavém smrku a upozornit na něj. Všechny stromy, které během předchozích osmi let zdobily Staroměstské náměstí, bylo nutné z důvodu bezpečnosti nebo plánované stavební činnosti pokácet,“ uvedla v tiskové zprávě Hana Tietze, mluvčí Vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí 2022.

Ten, kdo nabídne vítězný strom, nebo na něj dá tip, dostane deset tisíc korun.

Minulý rok organizátorům přišlo asi třicet tipů z celé České republiky, ze kterých vybrali 22 metrů vysoký 54letý smrk z Libereckého kraje.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Eva Hradilová

Štítky vánoční trhy, strom, tip, odměna, Staroměstské náměstí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Alois Juráň

Kam ale poslat případný tip??A musí to být jen smrk ztepilý?

středa, 6. července 2022, 20:28

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.