sobota 13. srpna 2022 Alena

Kulový blesk je připravil o střechu nad hlavou. Dcera založila sbírku na pomoc rodičům

Během několika chvil přišli o střechu nad hlavou. Dům Škaloudových v Raděticích u Bechyně zasáhl před několika týdny kulový blesk, který způsobil škodu ve výši stovek tisíc korun. Jejich dcera Lenka Škaloudová se proto rozhodla založit sbírku.

Když kulový blesk zasáhl dům na Táborsku, byli uvnitř dva lidé. Oba jsou naštěstí v pořádku. „Blesk zasáhl střechu obytné části, zničil elektriku a udělal díru do stropu. Chtěla bych touto cestou pomoct rodičům vybavit znovu dům. Táta je elektrikář a téměř všechno si opraví a znovu postaví sám. Dům koupili starý a už 16 let ho rekonstruují,“ popsala Lenka Škaloudová v online sbírce, kde vybírá 300 tisíc korun.

Kulový blesk srazil střešní tašky, poškodil omítky, strop, zdivo, zasklení verandy a vypálil elektrorozvod v domě i se spotřebiči. Dům je pojištěný, na vybavení poslala pojišťovna 49 tisíc korun.

„Peníze budou použity na vnitřek domu, na vybavení a postavení znovu místností. Mamka každý rok posílá peníze na nadaci loutky v nemocnici. I ona moc ráda zase pomůže dál a třeba i větším obnosem, než si mohla doteď dovolit, takže peníze které se vyberou navíc pošle na nadaci loutky v nemocnici,“ vzkázala Škaloudová.

Ta zároveň poděkovala všem, kteří pomohli. Do 3. července lidé poslali téměř 65 tisíc korun. 

Kulový blesk je vzácný přírodní fenomén spojený s bouřkami. Jev trvá déle než blesk, který je možné sledovat zlomek sekundy. Kulový blesk dosud není dostatečně prozkoumán a vysvětlen. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Lenka Škaloudová

Štítky sbírka, kulový blesk, rodiče, dcera, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.