neděle 26. června 2022 Adriana

Janeček kvůli kandidatuře na prezidenta prodal podíl v RSJ Investments

Miliardář Karel Janeček prodal podíl v investiční skupině RSJ Investments. Důvodem je kandidatura na prezidenta republiky, kterou oznámil letos v lednu. V sesterské společnosti RSJ, zaměřené na burzovní obchodování, Janeček zůstává. O změně v akcionářské struktuře dnes informoval server E15.cz. RSJ Investments se zaměřuje na investice do realitních projektů, zemědělství, strojírenství, informačních technologií nebo biotechnologií.

Mírně nadpoloviční většinu akcií RSJ Investments nově drží její spoluzakladatel a stávající šéf Libor Winkler. "Odkoupil části podílů většiny ostatních akcionářů a stal se jedinou ovládající osobou společnosti," potvrdila mluvčí skupiny Vendula Dittrichová. Dodala, že směřování investiční skupiny se nemění.

Matematik a miliardář Janeček ještě loni na jaře držel v investiční skupině téměř 24 procent akcií. Letos v lednu server Seznam Zprávy uvedl, že Janečkův podíl klesl na sedm procent. Zbylých akcií se zbavil krátce poté, co letos v lednu ohlásil záměr kandidovat příští rok na nejvyšší ústavní funkci. "Karel Janeček k březnu tohoto roku podíl odprodal, a to právě s ohledem na své zaměření na prezidentskou kampaň,“ řekla Dittrichová E15.

Finanční podmínky nového uspořádání podílů skupina nezveřejnila. Celková hodnota aktiv pod její správou k loňskému březnu dosahovala podle Dittrichové přibližně 21 miliard korun.

I přes odchod z RSJ Investments zůstává Janeček nadále v sesterské společnosti RSJ, zaměřené na počítačové obchodování s finančními deriváty na burzách. Jeho podíl v ní ale postupně klesá. Čtyři pětiny akcií RSJ jsou v držení Libora Winklera a dalších pěti akcionářů, mezi kterými Janeček nefiguruje.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook.com/KarelJaneček

Štítky ČR, finance, prezident, volby, RSJ, Janeček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

"Janeček kvůli kandidatuře na prezidenta prodal podíl v RSJ Investments..." to jistě janečka ctí, ale mohl by umět zhodnotit své šance! presidentem republiky STEJNĚ NEBUDE. (to máme kliku)! :-D

pátek, 20. května 2022, 11:35

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.