čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Policie stíhá Tušla za stalking, Peterkové hrozí osm let za šíření dezinformací

Policie zahájila trestní stíhání Jany Peterkové, které hrozí až osm let ve vězení za šíření dezinformací a poplašných zprávy. Policie trestně stíhá také Patrika Tušla, který dlouhodobě pronásleduje například prezidenta České lékařské komory Milana Kubka.

Patrik Tušl pronásledoval prezidenta České lékařské komory

„Kriminalisté z odboru extrémismu a terorismu pražské policie zahájili trestní stíhání dvou osob, které jsou podezřelé z trestné činnosti,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

V prvním případě se jedná o devětadvacetiletého Patrika Tušla, který je podezřelý ze spáchání pokračujícího přečinu nebezpečného pronásledování. Tušl dlouhodobě pronásledoval prezidenta České lékařské komory Milana Kubka a jeho rodinu, čímž ho mimo jiné omezoval v běžném způsobu života.

„Poměrně zajímavý je jeden z motivů jednání podezřelého. Tím je podle zjištění kriminalistů získávání finančních darů od jeho podporovatelů,“ pověděl Daněk.

Jana Peterková šířila poplašnou zprávu

Druhou stíhanou je pětačtyřicetiletá Jana Peterková, která je podezřelá ze zločinu šíření poplašné zprávy spáchaném v době nouzového stavu.

„Podezřelá skrze sociální sítě dlouhodobě šířila různé poplašné zprávy například o tom, že došlo k úmrtí seniorů po podání vakcín v domově důchodců, kdy cílem bylo vyvolat v posluchačích a sledujících osobách pocit strachu z vakcinace. Jindy zase tvrdila, že Česká republika bude obsazená vojsky NATA, kdy cílem tohoto kroku je naprosté vyhlazení Čechů. V dalším případě říkala, že budou koncentrační tábory, ve kterých budou zavřené osoby, které se nepodvolí vládním opatřením,“ popsal Daněk. 

Peterkové hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto dezinformatori.cz

Štítky stalking, dezinformace, Peterková, Tušl, policie, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.