čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Neočkovaný. Známý antisemita na sebe opět upozornil, tentokrát plackami s židovskou hvězdou

Víkendové demonstrace se zúčastnilo zhruba tři tisíce odpůrců vládních opatření. Někteří se na pražskou Letnou vydali s transparenty, jiní si zase připnuli na oblečení žlutou židovskou hvězdu. Právě podobné placky s tímto symbolem doplněným o nápis „Ne očkovaný“ nechal vyrobit známý plzeňský neonacista vystupující pod jménem Arnošt Hibler.

Internetem se šíří protivakcinační video. Lidé mylně věří, že je na něm sestra z brněnské nemocnice

Vyvarujte se očkování, jinak si zničíte krev. Českými sociálními sítěmi se šíří dezinformační video, které lidé sdílejí s přesvědčením, že v klipu hovoří sestra z brněnské nemocnice. Žena, která nabádá k "prozření", tvrdí, že vakcinace není účinná...

Hibler se už v minulosti pochlubil svou pracovnou, kde si nad psací stůl pověsil vlajku nacistického Německa. Svým fanouškům ukázal i nový řetízek s hákovým křížem, či nacistickou vojenskou známku. Nyní se snaží oslovit odpůrce očkování plackami, na kterých je natisknuta žlutá židovská hvězda a nápis „Ne očkovaný“. Své důvody popsal před několika dny ve svém vyjádření na sociálních sítích. Poté, co v komentářích schytal kritiku ostatních uživatelů, svůj příspěvek smazal nebo skryl.

„Už zase o mě píšou. Prý, že ten strašný nácek ze z Plzně rozdává placky s židovskou hvězdou neočkovaným. Prý, že se na nositele placky má plivnout. No a tak se vás, uvědomělých plivačů chci zeptat. Kdypak začnete pro neočkované stavět koncentráky a plynové komory? Je mi z vás blivno. A ta novinářská žumpa mi může políbit,“ píše na sociálních sítích Arnošt Hibler.

Covidová opatření jako holokaust? Prosím, nesrovnávejte, vyzývá předseda Židovské obce

Předseda Židovské obce v Praze František Bányai už minulý týden na sociálních sítích okomentoval srovnávání opatření proti šíření covidu-19 s holokaustem. Zástupci církví už dříve vyjádřili nevoli k chování odpůrců očkování proti nemoci covid-19, kteří se na demonstracích označili žlutou židovskou hvězdou.

“Prosím, nesrovnávejte holocaust s ničím, co vás kdy může v civilizované Evropě potkat,” píše ve svém vyjádření Bányai a celou problematiku více rozebírá v několika odstavcích. 

Za protektorátu podle něho Židům nejdřív zabavili auta, kola, rádia, sportovní vybavení a další. Pak je vyloučili z možnosti chodit do divadel, do parků, na koupaliště, na dětská hřiště a na další společenská místa, pak je vyhodili z práce, ze škol a zakázali jim jakoukoliv práci. „Pak je okradli a mnohé vyhodili z jejich bytů a domů. Z potravinových přídělů dostávali jenom menší kalorické dávky. Směli nakupovat jenom v určenou omezenou hodinu a jezdit jenom na vyhrazeném místě v tramvaji. Dokonce ani děti nesměly na dětské hřiště. Následně všem povolili padesátikilogramové zavazadlo a odvezli je v lepším případě do Terezína a v případě horším hned do východoevropských likvidačních táborů. Následně je z Terezína odvezli do Osvětimi - a další pokračování asi znáte. 80 tisíc jmen zavražděných nejdete na zdi Pinkasovy synagogy,” dodává předseda obce. 

Právě s Židy za druhé světové války se často srovnávají odpůrci očkování a koronavirových opatření. „Ve srovnání s tím se teď všichni očkovaní i neočkovaní mají naprosto skvěle. Jenom totální neznalec srovnává. Pouhý zákaz navštěvovat hospody, restaurace, divadla a stadiony by oběti holocaustu braly jako mimořádně skvělou možnost, pokud by jim taková možnost byla dána - Židé by tím nebyli ohroženi na životě.  Nesrovnávejte. Přežít holocaust znamenalo mít veliké štěstí,“ dodává František Bányai.

Rázně odsuzujeme aktivity všech antivaxerů. Praha zavrhla Landovu iniciativu Zlatý špendlík

Pracovní skupina pražského magistrátu, která se sešla v pátek, řešila jednání iniciativy Zlatý špendlík. Tu odsoudila za ztěžování práce hygieniků kvůli zahlcení e-mailových schránek dotazy. Pracovní skupina osloví Ústřední krizový štáb...

Günsberger: Tohle individuum zřejmě neutrpělo žádné vzdělání

Na jeho slova navazuje také Aaron Günsberger, který celý život žije v Praze a hrdě se hlásí k židovství. Má vlastní značku oblečení, zřídil košer certifikační agenturu, vlastní židovskou restauraci King Solomon v centru Prahy a mimo jiné má i podíl v likérce Rudolf Jelínek. 

„Tohle individuum zřejmě neutrpělo žádné vzdělání a o druhé světové válce nic netuší, přestože je to aktivní nacista. Zneužívá symbol, který byl židům vnucen a míchá švestky s jablky. Srovnávat odpírače očkování a hokolaust je naprosto úplně mimo mísu i pro průměrně vzdělaného člověka. Máme krásné počasí, tak bych ho poslal na menší výlet dobytčákem do Terezína, kde bych ho nechal 14 dní,“ dodává Günsberger.

Známá postavička s radikálními názory

Arnošta Hiblera si v minulosti všimla řada médií. V minulosti sdílel například také grafiku kbelíku obsahujícího popel. Ta nese popisek: „Prodám žida. Po dohodě možno i v plastové, uzavřené nádobě. Zn. levně. Osobní odběr, finanční výhoda!“

Dalším počinem tohoto údajného „vlastence“ je obrázek zachycující internetový formulář společnosti prodávající plyn. V kolonce pro e-mail je uvedena adresa „Adolf.Hitler@juden.raus“.

Hiblerovým oblíbencem je podle všeho i norský terorista a vrah 77 lidí Anders Breivik. Toho obdivuje se slovy, že „kdyby zahodil rozum, což by rád udělal, Breivika by předčil a mladí neomarxisté by se o něm učili už na základní škole“.

Hibler rovněž navrhuje přejmenovat pražské mezinárodní Letiště Václava Havla na Letiště Anderse Breivika.

„Tvorbu“ Arnošta Hiblera doprovází výpady nejen vůči Židům, ale i dalším skupinám osob, které se odlišují například barvou pleti. Ideálem krásy a „dětmi bohů“ jdou podle něj Slované. Ti mají rovněž být „vyvolený“ národ, který usekne Americe hlavu.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com/Arnošta Hiblera

Štítky Plzeň, Praha, Arnošt Hibler, neoncismus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.