neděle 28. listopadu 2021 René

Přichází zima. V pátek začne v Česku sněžit i v nižších a středních polohách

V pátek začne v Česku sněžit už nejen na horách, ale i v některých místech nad 300 metrů nad mořem. Z následujících čtyř týdnů bude příštích sedm dní nejchladnějších, další týdny až do 19. prosince se nebudou vymykat z průměrných hodnot. Víc pršet nebo sněžit má v příštích 14 dnech, tedy do konce listopadu a na začátku prosince.

Celkově budou teploty i srážky od 22. listopadu do 19. prosince odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí a aktuální měsíční prognózy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

„V pátek se nad našim územím bude zvýrazňovat teplotní rozhraní oddělující teplejší vzduch na jihovýchodě od studenějšího na severozápadě a toto teplotní rozhraní bude podpořené výraznou vlhkostí. Očekávané srážky budou přecházet ve smíšené, nad 300 metrů sněhové, na Moravě a ve Slezsku se déšť bude ve sněžení měnit nad 400 metrů, a to až k večeru," uvedli meteorologové na svém informačním webu.

Dlouhodobý teplotní průměr v Česku je od 22. listopadu do 19. prosince 1,3 stupně Celsia. Nejteplejší byl v tomto období rok 2006, kdy průměr dosáhl 5,6 stupně Celsia. Naopak v roce 1998 meteorologové naměřili v průměru minus tři stupně, což bylo dosud nejméně. Dlouhodobý průměrný úhrn srážek je v tomto období 36 milimetrů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jiří Prýgl

Štítky zima, sníh, počasí, předpověď

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.