pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Milion chvilek vylepil na protest proti Babišovi asi v 30 městech exekuční pásky

Spolek Milion chvilek dnes ráno připravil v desítkách měst po celé ČR happening s názvem "Zabaveno ANO-FERTEM. Akce má podle spolku upozornit na "prorůstání konglomerátu ANO/Agrofert naším státem", které by se podle něho mohlo stupňovat, pokud po sněmovních volbách složí vládu hnutí ANO. Dobrovolníci spolku dnes časně ráno omotali vybrané objekty veřejného prostoru, například autobusové zastávky, sochy nebo kašny žlutou exekuční páskou. Happening se vedle Prahy koná zhruba ve třech desítkách měst, například v Brně, Ostravě, Hradci Králové nebo Plzni.

"Jde o nenásilný politický protest, který poukazuje na toxické podmanění si státu koncernem Agrofert. Prsty Andreje Babiše sahají daleko už nyní. A pokud dál zůstane v čele našeho státu, nebude to stejně strašné jako teď. Bude to mnohem horší. Ale ještě máme šanci to zastavit,” uvedla k důvodu pořádání happeningu mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková.

Spolek uvedl, že chce upozornit, že zůstane-li Babiš premiérem i po říjnových sněmovních volbách, prorůstání soukromého zájmu do veřejné sféry se bude stupňovat. "Kromě zemědělské půdy, lesů, potravinářských podniků, zdravotnických zařízení a státních úřadů už v téhle dystopické vizi budoucnosti nenasytnost premiéra Babiše a jeho ANO-FERTU pohltila v podstatě každý kout této země, který má sloužit občanům. A právě to mají pásky symbolizovat,” uvedl místopředseda Milionu chvilek Jiří-Jakub Zévl.

Pásky s nápisem "Zabaveno ANO-FERTEM" se tak objevily na frekventovaných místech, kterými lidé chodí například do práce nebo na nákup. V Praze je páska zhruba na desítce míst, například na Václavském náměstí je páskami obehnaná socha svatého Václava. Další pásky mohou lidé vidět na frekventovaných přestupních stanicích metra, tedy na Florenci, na Andělu nebo na I. P. Pavlova.

Protest je podle organizátorů zcela legální, pásky po ukončení protestu opět odstraní.

Spolek Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017. Pořádá protesty a demonstrace, v nichž upozorňuje na kauzy spojené především s premiérem Babišem. Podle spolku je premiér ve střetu zájmů a nedodržuje volební sliby. Předloni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250 tisíc lidí. V březnu zástupci spolku namalovali na pražském Staroměstském náměstí kříže připomínající oběti covidu.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Milion chvilek pro demokracii

Štítky ČR, demonstrace, ANO, Milion chvilek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Milada Benova

Souhlasím děláte alespoň něco když voliči Ano jsou ůplně slepí a hloupí a pevně doufám že se AB a tu bandu Ano podaří při volbách opozici porazit pojďme všichni volit hlavně mladí lidi jedná se o jejich budoucnost!!!

úterý, 28. září 2021, 08:39

Mirek Novák

To vám tam ještě zůstaly nějaký peníze na blbosti?Myslel sem,že ten zrzeček vám je vyfouk....

pondělí, 27. září 2021, 16:18

Jan Holič

Banda debilů..

pondělí, 27. září 2021, 10:20

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.