středa 22. září 2021 Darina

ČOI zakázala prodej světelněho řetězu, hrozí u něj zásah proudem

Česká obchodní inspekce (ČOI) nechala z trhu stáhnout nebezpečný světelný řetěz, který se prodává pod názvem Phenix LED LIGHT. Pro spotřebitele při jeho užívání hrozí úraz, případně až smrt po zásahu elektrickým proudem. Inspekce o tom dnes informovala v tiskové zprávě

Výrobek s nevyměnitelnými světelnými zdroji, model V8F50, je opatřený elektronickou jednotkou pro tvorbu světelných efektů a vysouvací dvojpólovou vidlicí. Podle inspekce ale není napájecí přívod k elektronické jednotce dostatečně zajištěn proti vytržení a dostatečná není ani mechanická pevnost jednotky. Při manipulaci tak lze přívod z elektronické jednotky vytrhnout nebo odstranit její kryt. Pokud je výrobek zapojen v elektrické zásuvce a uživatel se dotkne odhalených částí elektronické jednotky, které jsou pod napětím, může dojít k vážnému úrazu až smrti elektrickým proudem, uvedla inspekce.

V této souvislosti výrobek nahlásila ministerstvu průmyslu a obchodu a informace zveřejnila v evropském seznamu nebezpečných výrobků RAPEX.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ČOI

Štítky ČR, zdraví, trh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.