čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Kellner na videu: Češi jsou závistiví. Koho nebaví práce, ať jde do mekáče

Česká nátura je závist a ten, koho nebaví práce, ať si odpočine při práci v McDonald's. To říká zesnulý miliardář Petr Kellner na sestřihu videí, které zveřejnila na svém webu Kellnerova investiční skupina PPF k jeho čtvrtečním nedožitým 57. narozeninám. Ředitel pro vztahy s veřejným sektorem ve firmě PPF Vladimír Mlynář dnes na twitteru uvedl, že tento sestřih ukazuje opravdového Kellnera. S médii Kellner komunikoval zřídka. Na videu také říká, že je podnikatel i otec, konzervativec i liberál. Třeba v roce 2019 ve výroční zprávě PPF uváděl, že je Evropa ovládána rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot.

Kellner zahynul spolu s dalšími čtyřmi lidmi letos 27. března při nehodě vrtulníku na Aljašce. "Doopravdy ho, bohužel, znalo jen málo lidí, ale existuje pár historických záznamů, kde je alespoň trochu vidět, jaký doopravdy byl," uvedl dnes Mlynář k aktuálně zveřejněnému sestřihu PR videí a firemních prezentací, na nichž Kellner mluví.

Kellner na jednom ze záznamů například říká, že se mu podařilo vybudovat firmu, která má ohlas ve světě. Nedaří se ale podle něj, aby Češi byli pyšní na někoho, kdo uspěl ve světě. "Hodně to souvisí s tou českou náturou, a to je závist. To se asi neprolomí, to tak prostě je," řekl.

Na dalším záznamu, z firemní prezentace, Kellner obecenstvu zdůrazňuje, že je musí práce bavit. Pokud člověka práce nebaví, tak si má dát pauzu, a pak s firmou řešit, jestli může dělat třeba něco jiného. "A když ani tady nenajdete cestu, tak pak je lepší 'mekáč', nejlepší, super - okýnko, odpočinout si," dodal.

O sobě Kellner v sestřihu říká, že je podnikatel i táta. "Jsem introvert. Já vlastně nemám rád nějaké velké společnosti, velká shromáždění. Ale hlavně chráním rodinu, soukromí," uvedl.

K politickému zaměření prohlásil, že se považuje za pravicového člověka se silným sociálním cítěním. "Petr Kellner je konzervativní člověk a zároveň liberál," řekl. V úvodním slovu k výroční zprávě PPF v roce 2019 Kellner mluvil o ohrožení tradičních hodnot. "Dnešní západní společnost, a zejména Evropa, je ale stále více ovládána ideologií individuální nárokovosti, rovnostářstvím a relativizováním tradičních hodnot," napsal tehdy.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PPF

Štítky ČR, lidé, finance, Kellner, PPF

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Richard Tambor

Kdybych parafrázoval Ondru Hejmu, řekl bych to asi takhle: "Přátelé, nakrást si pár miliard, podplatit justiční mafii, abych nikdy nešel sedět, to je v pohodě. Ale přátelé, ta závist, ta česká závist je fakt hrozná, s tím bychom měli něco dělat."

pátek, 21. května 2021, 14:24

Richard Tambor

Video jsem si znovu nepouštěl, stačilo v TV co ti komoušsko estébáčtí výpěstci Mlynář s Kellnerem na něm sdělují národů. A s tou českou závistí to není tak horké, to jen Klaus s tím přišel v devadesátkách, účelem bylo, abychom se mi občané, co se živíme prací styděli, že nepřejeme nakradenej majetek těm všehoschopným.

pátek, 21. května 2021, 14:08

Věra Findejsová

Nehltám zrovna politické články a podobné, myslím že to nemá cenu číst, ale článek o panu Kellnerovi, mě zaujal, souhlasím s jeho názorem, co takhle se přítomní zamyslet nad tím, že to byl člověk, zejména otec, manžel, ona závist nemusí být v takovém rozsahu, ono stačí, když se máte trochu lepší, žijete jiným způsobem života a už vám to všichni závidí, nikdo z vás s ním neseděl v kanceláři, nikdo z vás s ním neseděl v zasedací radě, tak přestaňte každého pomlouvat jen proto, že měl co vy, ne..

pátek, 21. května 2021, 13:53

Stanislav Janoušek

Někde jsem četl že p.Kellner byl Klausův bílý kůň a vzápětí s Havlem a jejich vládnutí způsobili ČR čtyřikrát větší ekonomické škody ( v přepočtu) jak 2.svět.válka. Slyšel jste to někdo také..????...pak by to nabytí majetku p. Kellnera mělo logiku......mj. mí předci byli co moje paměť sahá Češi ale nikdy se mně nestalo že bych něco někomu záviděl.Apropo a kdo pracoval v mekáči v Pcích,tak je tam dost honička,tak nevím...potvrďte nebo vyvraťte moje názory....díky

pátek, 21. května 2021, 05:30

Pav Hart

Honzo naprosto s vámi souhlasím. Pan Kellner měl pravdu že lidé v Čechách práce nebaví !!!! když tady v tom zkorumpovaným státě nedostanou za svou práci pořádně zaplaceno. Ono po revoluci pro tyhle přizpůsobivé občany bylo snadné vykrádat českou republiku. A když už máte nějaké miliony, tak už to jde snadno že.

čtvrtek, 20. května 2021, 23:10

Jan Svoboda

Kellner nic moc nedokázal. Takový Gates, Musk, Soros jistě, ale "Lidi" jako trump, babiš, kellner nedokázali nic než jen vykrádat cizí firmy, požírat je jako rakovina a nic nového světu nepřinesli. Keller vymyslel co? jak půjčit snadno lidem peníze? wooow!!! Dobře ze je po něm, nestalo se vůbec nic, žádná škoda.

čtvrtek, 20. května 2021, 21:55

Jan Novak

No jasně, to byla ironická poznámka, že si lidi stěžujou za "normální" práci ale neví co je to makat v mekáči...

čtvrtek, 20. května 2021, 13:41

Petr Opluštil

Martin Veleg - jste asi nepochopil jak to Kellner myslel. Ale přesně jste na to došel sám prací v mekáči.

čtvrtek, 20. května 2021, 13:05

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.