neděle 20. června 2021 Květa

Lidé od 45 let se budou moci registrovat k očkování od dnešní půlnoci

Lidé ve věku od 45 let se budou moci registrovat na očkování proti covidu-19 od dnešní půlnoci. Původně měla být registrace pro věkovou skupinu 45 až 49 let otevřená od středy, posun dnes dopoledne schválila vládní rada pro zdravotní rizika, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). V této věkové skupině žije v ČR více než 839 tisíc lidí, aspoň jednu dávku očkování má podle dat o očkování do neděle 131 700 z nich. Po skupině nad 70 let jde zatím o druhou nejčetnější skupinu, pro kterou se registrace spouští.

Celkem bylo lidem ve věku 45 až 49 let podáno více než 206 tisíc dávek vakcíny. Nejméně jednou dávkou je očkován zhruba každý šestý v této skupině. Ukončené očkování oběma dávkami má zhruba 67.500 z nich. Dosud se mohli lidé v tomto věku dostat k očkování jenom, pokud patřili do některé z přednostních skupin, například jako zdravotníci, učitelé, policisté, hasiči nebo chroničtí pacienti s vybranými vážnými nemocemi.

Proti novému typu koronaviru se v Česku očkuje od konce prosince. Zdravotníci dosud aplikovali více než 3 654 376 dávek vakcíny. Plně očkováno je 1,058 milionu lidí. V sobotu zdravotníci očkovali přes 30 tisíc a v neděli téměř 25 tisíc lidí. Ambicí vlády bylo ale po Velikonocích očkovat 100 tisíc lidí denně. Kapacity očkovacích center a ordinací, kde očkují praktičtí lékaři, jsou pro takové tempo dostatečné, málo je ale vakcíny.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, vláda, očkování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.