pátek 7. května 2021 Stanislav

Policie bude dnes na stovkách míst v ČR měřit rychlost aut

Na stovkách míst v Česku budou dnes policisté kontrolovat dodržování maximální povolené rychlosti jízdy. Lokality vybrala policie na základě hlasování občanů, které se uskutečnilo v únoru. Do celoevropské bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojí pošesté a jejím cílem je snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy.

Policie bude na vybraných rizikových místech, kterých je přibližně 800, měřit rychlost aut po celý dnešek. "Cílem není odhalit co nejvíce přestupků, ale upozornit na rizika, která sebou nedodržování rychlosti přináší a má za následek každoročně tisíce dopravních nehod a desítky zmařených lidských životů," uvedla policie.

Právě rychlost jízdy je podle policie jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Loni se nepřiměřená rychlost sice podílela na počtu dopravních nehod "pouze" 16 procenty, zemřelo při nich ale 179 lidí. To je 43 procent lidí usmrcených při nehodách, jejichž viníky byli řidiči aut. V letošním prvním čtvrtletí zemřelo na silnicích v Česku 81 lidí, z toho 32 úmrtí způsobila nepřiměřená rychlost.

Loni policisté kontrolovali dodržování rychlosti při Speed marathonu v pátek 14. srpna. Více než 600 policistů bylo tehdy na 900 místech a při kontrole 5300 aut zjistili 2281 dopravních přestupků. Povolenou rychlost porušila zhruba třetina kontrolovaných řidičů, a to 1740. O stanovištích a celé akci, kterou pořádá organizace Roadpol po celé Evropě, byli řidiči předem informováni.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky ČR, policie, automobilová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

František Kadlec

To je fakt pr**l: dnes jsem ujel 520 km po silnicích všech typů od dálnice po průtahy zastrčenými obcemi. Potkal jsem jediné policejní auto, jehož posádka se o situaci na silnici okolo nich ani trochu nezajímala... Ani jeden radar, ani jedna lítačka. Kam sakra ty prachy z našich daní furt padají?? Do černých děr, co nemají na kvalitu našeho života sebemenší pozitivní vliv.

středa, 21. dubna 2021, 21:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.