středa 27. ledna 2021 Ingrid

Davidova hvězda jako symbol nesouhlasu s očkováním? Nepochopitelné, shodují se politici i židovská obec

„Netestovaný“ nebo „Neočkovaný“. Na tom, že se těmito nápisy označili účastníci pochodu proti vládním opatřením a očkování, by nebylo asi nic zvláštního, kdyby se zároveň nepřipodobnili k židům za druhé světové války. Zmíněné nápisy totiž umístili do žluté hvězdy, která nápadně připomíná tu, kterou byli označováni právě židé. Kritiky se za to dočkali nejen od židovské obce, ale také od politiků.

Na páteční pochod v centru Prahy dorazil skromný počet účastníků. Pod sochou svatého Václava na Václavském náměstí se sešlo několik desítek nespokojených občanů hned z několika důvodů. Někteří požadovali demisi české a slovenské vlády, jiní naopak vyjádřili soustrast a nespokojenost s vyšetřováním smrti bývalého slovenského policejního prezidenta Milana Lučanského. Část demonstrantů pak vyjádřila podporu končícímu americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Řadu účastníků pochodu pak spojovala žlutá hvězda připnutá na hrudi. Právě připodobnění k židům za druhé světové války vyvolalo vlnu nevole nejen na sociálních sítích.

„Federace židovský obcí odsuzuje exemplární zneužití a relativizaci symbolu holocaustu spojenou s utrpením miliónů lidí. Je evidentní, že je třeba naši společnost neustále vzdělávat a doporučit všem, co se k tak nízkým projevů uchylují, navštívit místa spojená s nacistickou genocidou u nás i v zahraničí. Děkujeme všem, kteří veřejně tyto projevy odsoudili během dnešního šabatu,“ řekl v sobotu redakci Drbny předseda Federace židovských obcí v ČR Petr Papoušek.

Pro ostrá slova nešel daleko kontroverzní politik ODS a starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Ten na svém Twitteru okomentoval fotografie z demonstrace následujícími slovy: „Bože, to jsou debilové. Je fuk proč/co „ušlechtilého“ je vede k domněnce, že je to na místě. Prostě zleva nahoře jdu, jo? Krypl, krypl, ubožačka, ubožačka... Dál.“

Podobnou formu vyjádření nesouhlasu s vládními opatřeními a očkováním odsoudila také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Nechápu, co se honí hlavou člověka, který si na demonstraci připne Davidovu hvězdu. Do Auschwitz-Birkenau jsem vzala o 13 let mladší sestru, abych jí ukázala, kam až může vést lidská nenávist. Tihle “hrdinové” by tam měli povinně a komu to na tom místě nedojde, tomu není pomoci,“ napsala.

Pochopení pro gesto účastníků nemá ani senátor a diplomat Pavel Fischer. „Marně přemýšlím nad myšlenkovými pochody těch, kteří si včera jako občané svobodné země dokázali tuto hvězdu s nápisem “neočkovaný” připnout na kabát a beze studu vyjít do ulic. Cítí se tito lidé pronásledováni a utlačováni podobně jako Židé? Opravdu je vakcína proti nemoci srovnatelná s holocaustem?“

Akce byla už několikátou demonstrací v řadě, která kritizuje vládní opatření proti koronaviru a požaduje jejich zrušení. Průvod vyšel v pátek z Václavského náměstí kolem 15:30, vedl ho kočár tažený koňmi. Na Malou Stranu demonstrující, kteří nesli české a americké vlajky, došli přes Staroměstské náměstí a Karlův most.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Praha, pochod, demonstrace, Davidova hvězda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janyška

TEPLOTOU PROTI HOREČCE.To je protimluv, co ? A přesto platný ! Po napadení viry, včetně covidu-19, a jejich namnožení se brání tělo horečkou a ta zapíná imunitní systém. Avšak pozdě. Jsme nemocní. Dáme-li pozor a tělo ihned, TEDY OKAMŽITĚ, po náznaku "něco na mě leze", jak všichni říkáme, ohřejeme zvenčí uměle například oblečením, tato "umělá" teplota zařídí rychlou aktivaci imunitního systému a ten si s ještě málo namnoženými viry, včetně covidu-19, lehce poradí. Trvá to tak půl hodiny až 3 a je po všem. Pokud ne, pak jsme byli nezodpovědní a musíme k lékaři. V době covidové nic jiného, než covid neznámne. Všechno jím pro jistotu je, první náznaky jsou stejné s ostatními virózami. Na tzv. příznaky nečekat !!! To je už smrtelná nemoc, léku na ni není. To je vražda a návod k sebevraždě !!!

úterý, 12. ledna 2021, 10:10

František Martínek

Je to smutné, když napíšu svůj názor na tyto lidi, okamžitě mě stopnou na týden, ale nosit toto veřejně je urážka lidí co zabil nacismus a provokace a tak by měli být tito lidé potrestáni . V podstatě je to souhlas s nacisty a jejich činy.

pondělí, 11. ledna 2021, 06:42

Karel Janyška

JDE O ŽIVOT. JDE O ŽIVOT. JDE O ŽIVOT.Při napadení viry tělo reaguje se zpožděním zvýšenou teplotou a pak horečkou, aby aktivovalo imunitní systém. Většinou pozdě. Jsme nemocní. Vyvolejme tedy teplotu těla ihned, na tom záleží ze všeho nejvíce, při napadení zvenčí ohřátím těla, a tím i krve, po prvním náznaku nemoci, tedy známém "něco na mě leze" a aktivujme tak náš imunitní systém v předstihu, dokud ještě viróza nezasáhla celé tělo. A je po nemoci. Dělám to tak 40 let na vědeckou radu a nikdy, ani jednou, jsem nebyl nemocen z tohoto důvodu. Zabralo to spolehlivě i na covid-19.Fakt to je to složité ? V době covidové známe pro jistotu jen covid ! První náznaky jsou stejné.Nečekejte na tzv. příznaky, jak vám doporučuje vláda se svými "odbornými" nevzdělanci. To je vražda a návod k sebevraždě. Lék na covid není... Dzp.

neděle, 10. ledna 2021, 20:50

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.