středa 27. ledna 2021 Ingrid

Uvolňuje se amatérský sport, ale omezeně a s rouškami

S přechodem Česka ze čtvrtého na třetí rizikový stupeň se dnes uvolňuje také amatérský a rekreační sport včetně toho mládežnického. Místo radosti ale ve sportovní komunitě panují spíše rozpaky. Hlavním důvodem je povinnost nosit ve fitness centrech a dalších vnitřních sportovištích roušku i při samotném výkonu.

Národní sportovní agentura (NSA) i další zástupci sportovního prostředí se proti tomuto vládnímu nařízení od neděle opakovaně ohrazují, ale ministr zdravotnictví Jan Blatný trvá na svém. A doporučuje, aby se sportovní aktivity spíše než uvnitř odehrávaly venku.

Pro organizované tréninky v halách včetně těch hokejových je omezen počet účastníků maximálně na deset včetně trenéra, což prakticky znemožňuje plnohodnotnou přípravu v kolektivních sportech. A stejný limit podle výkladu NSA platí i pro zápasy, které se tak rovněž konat nemohou, i kdyby je někdo chtěl se sportovci v rouškách zorganizovat.

Sportovní oddíly k situaci přistupují různě. Některé se zatím raději do hal nevydají a zorganizují jen společné tréninky venku, jiné se pokusí o tréninky v rouškách, ale budou muset v zájmu zdraví hráčů hodně ubrat na intenzitě.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FBC Liberec

Štítky Sport, sporty, koronavirus, vláda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.