sobota 24. října 2020 Nina

Češi se smějí dalšímu vládnímu nařízení. Kdo má židli, ten bydlí, píšou na sociálních sítích

Vláda ve středu odpoledne představila další omezení, která mají zabránit šíření koronaviru. Ta se však prakticky přes noc stala terčem kritiky a vtípků. Opět se ukázalo, že jsou Češi kreativním národem a umí si udělat legraci úplně ze všeho. Podívejte se na nejpovedenější vtípky, které kolují po internetu.

Po páteční šesté hodině večerní už se nemohou pořádat hromadné vnitřní akce pro více než deset lidí, kde se stojí. Na akcích musí být vstupenky prodávány na konkrétní místo. Přesně určené ho bude muset mít i návštěvník na akci, na které se vstupenky nedávají. 

Podle lidí na sociálních sítích jde o nejbizarnější nařízení od chvíle, kdy se v České republice koronavirus objevil. Vytváří tak vtipné obrázky, videa nebo příspěvky. „Pamatujete, jak jsme si na jaře dělali prd*l ze všech těch lidí, který vzali Ikeu útokem, protože jim doma během karantény došel nábytek? Oni byli prostě jen o půl roku napřed,“ napsal Michal Knejp na svých sociálních sítích.

Od středečního večera koluje po internetu i toto video. Znázorňuje, jak by mohl vypadat víkendový mejdan.

Na internetu se podobných vtípků objevilo několik desítek. Další je pomyslným upgradem staršího vtipu „Baby nebude sedět v koutě.“ Tentokrát ale Jennifer Grey odpovídá, že se ze židle nezvedne, protože jde o podfuk.

Jednoduše řečeno… „Kdo má židli, ten je králem zámku,“ přesně takto to zaznělo i ve filmu Borat. Asi málokdo by řekl, že se stane scéna nejvtipnější až 14 let po premiéře. I tato scéna se po sociálních sítích sdílí.

Ale nejvíc se do toho opřela společnost Ticketstream prodávající vstupnky, která už zřejmě nemá co ztratit. Ta na svém oficiálním facebookovém profilu oznámila největší COMEBACK letošního roku na hudební scéně. „Pokud Adam Vojtěch příjme naši nabídku, uděláme mu zdarma gigantický koncert a celý život mu budeme prodávat vstupenky v naší síti také ZDARMA! Stačí jen obratem odstoupit a věnovat se opět zpěvu a už se nepouštět do nějakých složitých věcí na jakémkoli ministerstvu... Rádi pomáháme začínajícím talentům!"

Nařízení platí od pátečních 18:00

Opatření se týká nejen organizovaných akcí, ale také restaurací, barů nebo klubů. Jejich provozovatelé nesmějí dovnitř pustit více lidí, než je kapacita k sezení. „Přidělené místo každému účastníkovi akce znamená vytvoření určité distance od ostatních," uvedl vedoucí epidemiologické skupiny při ministerstvu zdravotnictví Roman Chlíbek.

Ministerstvo také zpřísnilo nařízení pro nošení roušek v provozovnách stravování. Zákazníci je nemusí mít jen v době, kdy konzumují jídlo nebo pijí. Povinné jsou ale při stání u baru nebo při čekání na objednávku. Musí je mít také ti, kteří se po provozovně pohybují.

Další opatření přidalo ministerstvo ve čtvrtek odpoledne. S účinností od pátku zavádí celoplošně na všech školách od druhého stupně povinnost roušek také při výuce. Od půlnoci z pátku na sobotu je také zakázáno navštěvovat stravovací zařízení mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto facebook.com

Štítky Facebook, Instagram, sranda, vtip, Česká republika, vláda, nařízení, omezení, koronavirus, video, foto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.