středa 21. dubna 2021 Alexandra

Pohled do zákulisí nečekaných šampionů z Monzy, to je dokument Open The Doors

PR článek

Když legendární jezdec formule 1 David Coulthard v únoru představil v Hangáru 7 novou formuli týmu Scuderia Alpha Tauri, nikdo nepochyboval o ambicích staronové stáje. Ale jen málokdo by se odvážil věřit, že se jeden z jejich pilotů hned v úvodní sezoně postaví na stupně vítězů. A hned na jejich vrchol. Pierrovi Gaslymu se to ale přece jen podařilo, navíc v Monze, která je mnohými považovaná za Mekku motorsportu. Nahlédněte do zákulisí čerstvých šampionů v unikátním dokumentu.

„Fantastické. Nemám slov,“ zářil v cíli na jedné z nejslavnějších tratí na světě teprve čtyřiadvacetiletý Francouz, který pro italský tým vyjel první podium v sezoně a hned na domácí půdě. A vítězství ho těší o to víc, jelikož dokázal porazit oba jezdce Mercedesu, kteří letošní sezonu ovládají neuvěřitelným způsobem.

Obtížný start

„Myslím, že si zatím nedokážu plně uvědomit, co se tady stalo. Posledních 18 měsíců bylo hodně náročných,“ krotil Gasly po závodě jen těžko emoce. A ví, o čem mluví. Letošní ročník rozhodně nezačal tak, jak si piloti i jejich týmy představovaly. Vozy Alpha Tauri vypadaly v předsezonním testování více než dobře a celý tým se nemohl dočkat úvodní australské Grand Prix.

Jenže úvodní podnik celého seriálu byl kvůli pandemii zrušen. Ale to už byl kompletní tým připraven v Melbourne na start závodu.

„Byli jsme na hotelu společně s McLarenem a kolem desáté ráno jsem dostal od jejich manažera zprávu. Jen abyste to věděli, máme na hotelu pozitivní případ. Následovala dlouhá jednání mezi šéfy FIA a jednotlivých týmů. Pamatuji si, jak jsem běžel do garáží a křičel, nestartujte, nejede se,“ popisuje v dokumentu hektické chvilky v Austrálii manažer týmu Graham Watson.

Celý svět motorsportu byl najednou uvržen do velké nejistoty. A v nejhůře postižené Itálii to samozřejmě odnesl i Alpha Tauri. Garáže byly zavřeny, jezdci puštěni domů a život v týmu se zastavil.

Návrat na okruhy

Měsíc a půl nikdo nevěděl, jestli se královna motorsportu ještě v této sezoně vrátí na závodiště. Naštěstí rakouská vláda povolila první dvě velké ceny na svém území a piloti se i se svými stroji mohli těšit na první klání na Red Bull Ringu ve Spielbergu.

„Bylo to jako kdybychom viděli na nebi hvězdu. Konečně se mohlo začít něco dít,“ ulevil si týmový šéf Franz Tost. Pro celou formuli i nový tým byla první grand prix po dlouhé pauze vysvobozením, a to i přesto, že na tribunách nemohl soupeření svých hvězd sledovat ani jediný fanoušek.

Pierre Gasly nakonec v Rakousku dojel na bodované sedmé příčce a odpíchnul se k největšímu úspěchu pro sebe i svůj tým. A právě letošní poněkud zvláštní sezona a první vítězství v Monze mohou být součásti první kapitoly jednoho velkého příběhu s názvem Scuderia Alpha Tauri.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Red Bull, Monza, Open The Doors

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.