pondělí 13. července 2020 Markéta

Zaměstnanci aerolinek Ryanair založili v Česku odbory

Čeští zaměstnanci letecké společnosti Ryanair dnes založili odbory. Sdružují palubní personál a piloty z Česka, ale i jiných evropských zemí, kteří působí na tuzemské základně dopravce. Novinářům o tom informovala odborová organizace B.United. Pražská pobočka má kolem 80 zaměstnanců. Ryanair byl před koronavirovou krizí po Smartwings druhým největším dopravcem působícím v Česku.

"Jde nám o konstruktivní dialog se společností, abychom zajistili důstojné podmínky zaměstnanců v současné kritické době. Stejně jako prohlásila společnost Ryanair tento týden si ale myslíme, že pražská pobočka je strategická a její význam nadále poroste," uvedl předseda B.United Matteo Pizzolato.

B.United byla zaregistrována u rejstříkového soudu v Praze a spadá pod Odborový svaz dopravy.

Irský nízkonákladový dopravce Ryanair provozoval před začátkem koronavirové krize v Česku více než tři desítky pravidelných linek. V současnosti všechny své lety v zemi zrušil, společnost však plánuje během léta postupně obnovovat svůj provoz. Ředitel Ryanairu Michael O'Leary v tomto týdnu v rozhovoru pro CNN Prima News připustil, že společnost by v případě krachu tuzemského Smartwings mohla nahradit jejich lety z Prahy. Zároveň však podotkl, že nevěří v krach Smartwings.

Ryanair je největším nízkonákladovým leteckým přepravcem v Evropě. Firma podle svých internetových stránek provozuje 82 evropských základen, v roce 2016 otevřela základnu také na pražském letišti.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, Irsko, letectví, odbory, firmy, Ryanair

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.