pondělí 25. května 2020 Viola

Policisté nachytali na pláži nudisty, přinutili je nasadit si roušky

Značně bizarní situaci museli v pátek 27. března řešit policisté na Pardubicku. U rybníku v blízkosti Lázní Bohdaneč leželi nahatí nudisté. Přivolaní policisté jim museli připomenout, že porušují zákon a přiměli je nasadit si roušky.

Nudisté neprotestovali a pokrývky úst si skutečně nasadili. „Občané mohou být na místech k tomu určených bez oblečení, nicméně musejí mít zakrytá ústa a musejí dodržovat počty, ve kterých do přírody smějí jít," připomněla policejní mluvčí Markéta Janovská. 

Druhý den vyrazili policisté na místo znovu. Tentokrát už zde žádnou větší skupinku lidí nenašli. Zato však zkontrolovali asi 150 lidí a zhruba polovině z nich opět připomněli povinnost nosit zakrytá ústa.

„Chápeme, že řada lidí nemá zahradu a chtějí se jít vyvětrat do přírody, nicméně všem nám jde o jednu společnou věc, plně respektovat nařízení vlády, aby se přijatá opatření mohla postupně uvolňovat. Toho však nedosáhneme dříve, než všichni začnou důsledně restriktivní omezení dodržovat," uzavřela Janovská.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.