neděle 24. května 2020 Jana

Albatros chystá kritický pohled na Čechy od polského autora

Kritický pohled na Českou republiku, jehož autorem je polský novinář Michał Zabłocki, bude v dubnu jednou z novinek nakladatelství Albatros Media. Největší česká nakladatelská skupina podle počtu vydaných titulů vedle knihy s názvem Zemský ráj jen na pohled letos chystá mimo jiné provokativní eseje francouzského autora Michela Houellebecqa, publikace herců Terezy Ramby a Miroslava Krobota nebo knihu o aktivistce Gretě Thunbergové. Novináře o tom dnes informoval programový ředitel nakladatelství Albatros Ondřej Müller.

Bohemista Zabłocki, který v Česku působil jako zpravodaj polské tiskové agentury PAP, se v knize Zemský ráj jen na pohled zamýšlí nad Českem, jeho historií a jeho obyvateli. "Michał ukázal to, co se skrývá za tou pohodou. Já vždycky říkám, česká radost a pod ní je co? Český smutek," uvedl Mariusz Szczygieł, autor knihy Gottland, která také nabízí osobitý pohled cizince na Česko.

Výbor Eseje, který vyjde v květnu, sestavil Houellebecqův dvorní překladatel Alan Beguivin. Provokativní autor, jenž vzbudil rozruch svými knihami Platforma, Podvolení nebo Serotin, ve svých esejích nabízí literární, společenská i filozofická témata.

Literární prvotina herce a režiséra Krobota s názvem Nečíst nabídne koláž jeho myšlenek, povídek a postřehů. Herečka a cestovatelka Tereza Ramba, kterou na instagramu sleduje přes 124 tisíc lidí, se ve své publikace dělí o zážitky z návštěv dvacítky zemí od severního pólu až po Laos.

Již 24. února se na českém trhu objeví kniha o životním příběhu švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové. Její autorka, italská novinářka Valentina Giannellová, kniha napsala populárně-naučnou formou pro děti od deseti let.

Skupina Albatros Media pokrývá více než 17 procent nakladatelského trhu v České republice; každoročně uvede na trh více než 1500 nových knih. Skupina dosáhla předloni konsolidovaných tržeb přibližně 750 milionů korun.

jir jw

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, literatura, trh, nakladatelství, Albatros

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.