neděle 23. února 2020 Svatopluk

Výzva přijata. Programátoři dnes začnou pracovat na novém systému k dálničním známkám

Programátoři v rámci veřejného hackathonu #ZNAMKAMARADA dnes začnou pracovat na novém e-shopu s dálničním známkami. Naprogramovat ho chtějí během víkendu a v pondělí následně zdarma předat státu. Systém by podle organizátorů mohl být náhradou za zakázku na IT, jehož dodavatelem měla být za 401 milionů korun firma Asseco Central Europe. Stát však zakázku zruší.

Při hackathonu pracují vývojáři ve vymezeném čase na řešení konkrétního problému nebo na vytvoření zadaného softwarového projektu.

"Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend. Bude to drama!" uvedl organizátor akce majitel české pobočky reklamní agentury WMC a digitální agentury Actum Tomáš Vondráček.

Výzvu k naprogramování e-shopu zveřejnil minulý pátek na svém profesním LinkedIn profilu. "Nikdy jsem netušil, jakou lavinu dokáže spustit výzva, která poukazuje na zbytečné investice peněz tam, kde je řešení již hotové či se dá pořídit za několikanásobně nižší částku. Výzvu si vzali za své největší hráči e-commerce. Dálniční známky již nabízí Alza.cz, Pilulka.cz a další," dodal.

Hackathon se uskuteční ode dneška do neděle v sídle Vondráčkovy společnosti Actum v budově Visionary v pražských Holešovicích.

Zakázka na informační systém a e-shop s elektronickými dálničními známkami už stála křeslo ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Podle odborníků i politiků je výrazně předražená, navíc nevzešla z otevřeného tendru.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, automobilová, internet, trh, vláda, software

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.