úterý 10. prosince 2019 Julie

Mastercard: Nejlepší podmínky pro podnikání mají ženy v USA, Česko je na 43. místě

Nejlepší podmínky pro podnikání mají ženy ve Spojených státech amerických, za nimiž následují Nový Zéland a Kanada. Česká republika skončila na 43. místě. Vyplývá to z globální studie Mastercard Index of Women Entrepreneurs 2019 porovnávající 58 zemí, ve kterých žije 80 procent výdělečně činných žen na světě. Spojené státy se v čele žebříčku umístily vůbec poprvé. Nejvíce žen mezi podnikateli je v Ugandě, poté v Ghaně a Botswaně.

„Firmy ve vlastnictví a pod vedením žen jsou významným katalyzátorem hospodářského růstu a přínosem pro všechny. Naše studie upozorňuje na ty ženy, jimž se dostatečného prostoru nedostává a které jsou kvůli přetrvávající nerovnosti mezi pohlavími a vyloučení stále v nevýhodě. Ve společnosti Mastercard nepochybujeme o tom, že skvělé nápady se mohou zrodit v kterékoli hlavě. Je na čase, aby vlády a organizace spojily síly a podpořily ženy v jejich podnikání tím, že vymýtí diskriminaci vůči ženám a zajistí jim lepší přístup ke vzdělání a finančním službám,“ uvedla výkonná místopředsedkyně představenstva společnosti Mastercard Ann Cairns.

Výsledky studie potvrzují, že ženy dosahují větších podnikatelských úspěchů a více se zapojují do výdělečné činnosti na otevřených a aktivních trzích s vyšší mírou podpory pro malé a střední podniky, kde se podnikání nepotýká s mnoha překážkami. Na takovýchto trzích podnikatelkám také častěji pomáhají další příznivé podmínky, jako je přístup ke kapitálu, finančním službám a vzdělávacím programům. První dvacítku nejlépe hodnocených trhů tvoří z 80 procent bohaté ekonomiky, k jejichž bohatství přispívají příznivé podnikatelské podmínky.
 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.