čtvrtek 1. října 2020 Igor

Celníci při zátahu našli padělky příslušenství Applu za 3,7 milionu

Přes čtyři tisícovky možných padělků příslušenství k iPhonům či iPadům za 3,7 milionu korun našli celníci při dvoudenním zátahu v několika regionech v Česku. V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová. Kontrolu celníci provedli na počátku tohoto týdne v deseti předem vytipovaných obchodech a obchodních centrech v Praze a Královéhradeckém, Jihomoravském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

Přes čtyři desítky celníků odhalily při kontrole v obchodech 4280 kusů zboží, u kterých je podezření na porušení práv duševního vlastnictví americké firmy Apple, výrobce iPhonů a iPadů. Jednalo se o příslušenství k mobilním telefonům a tabletům, jako jsou nabíječky, datové kabely, sluchátka, displeje, silikonové kryty, obaly, baterie a náhradní díly označené ochrannou známkou firmy.

Nejvíce případů podezření na porušení práv duševního vlastnictví zjistili celníci v Praze, a to čtyři. „V případě potvrzení podezření z porušení práv hrozí kontrolovaným osobám zničení zajištěného zboží. Další kroky bude podnikat majitel práva duševního vlastnictví, prostřednictvím soudního řízení,“ uvedla mluvčí celníků.

Letos již čeští celníci odhalili podobně velké množství možných padělků příslušenství k výrobkům Applu v únoru. Tehdy zadrželi v několika krajích přes 4500 kusů zboží.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, kriminalita, clo, trh, elektronika, komunikace, Apple

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.