Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Před 25 lety zahájila provoz Linka bezpečí

 
sobota, 31. srpna 2019, 07:50

Před čtvrt stoletím, 1. září 1994, zahájila v Praze-Bohnicích provoz Linka bezpečí, kterou zřídila nadace Naše dítě na pomoc dětem a mladým lidem ve složitých životních situacích. Linka nyní provozuje i Rodičovskou linku určenou nejen rodičům, ale všem dospělým se starostí o dítě. Denně její zaměstnanci přijmou 400 až 500 hovorů. U telefonů pracuje kolem 100 odborných konzultantů.

Při zrodu Linky bezpečí stála Nadace Naše dítě a především Zuzana Baudyšová, Jarmila Knight a David Marx, rádcem při zakládání Linky bezpečí byl profesor Jiří Dunovský, který s myšlenkou založit linku telefonické krizové intervence na britském modelu přišel.

Linka bezpečí začínala na šesti terminálech a dovolat se na její první číslo 855 44 33 mohly zdarma nejprve jen pražské děti, od roku 1997 na nové číslo 800 155 555 zdarma děti již z celé ČR. Možnost bezplatného dovolání jak z pevných, tak z mobilních sítí umožňuje českým dětem společnost O2 dodnes, nyní na jednotné číslo 116 111 (harmonizované v celé EU).

V roce 2001 zahájila provoz internetová poradna Linky bezpečí (dnešní e-mailová poradna), ve stejném roce vznikla i Rodičovská linka. V roce 2015 získala ocenění Neziskovka roku 2015 v kategorii velkých organizací.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Den s popelářem: V popelnici najdeme mobil, ale i bezdomovce. V...

pátek, 30. srpna 2019, 14:04

V pondělí před půl šestou ráno mám sraz s Mirkem, Pavlem a Borisem v areálu Technických služeb města Olomouce v Libušině ulici....

Na D6 až do Karlových Varů by mělo být možné jezdit 130 km/h

pátek, 30. srpna 2019, 11:42

Na dálnici D6 až do Karlových Varů by mělo být možné jezdit 130 kilometrů za hodinu. Ministerstvo dopravy přehodnotí několik let...

S novým školním rokem bezpečně

pátek, 30. srpna 2019, 09:56

Příští týden začíná v České republice nový školní rok. Děti se vrací do školních lavic. Někdo o ročník výš, někdo přechází na...

České dráhy na konci léta posílí dopravu o tisíce míst

čtvrtek, 29. srpna 2019, 10:20

České dráhy vypraví na konci letních prázdnin desítky posilových vozů. Své kapacity tak navýší o několik tisíc míst k sezení....

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

Exkluzivní soutěž s Drbnou a Footshopem. Vyhrajte boty Yeezy Boost 700

Dnes jsem si pro vás připravila něco opravdu speciálního! Budějcká Drbna totiž spolu s Footshopem vymyslela, jak odměnit jednoho ze svých věrných čtenářů při příležitosti návštěvy Footshopu v rámci akce Foot in the Hood v Českých Budějovicích. 

Budějcká Drbna

Agresivní host odmítal odejít z hospody, před strážníky se schoval pod stolem, do alkoholtesteru vrčel

Šestapadesátiletý muž obtěžoval personál i návštěvníku židenické restaurace. Před strážníky se schoval pod stolem a místo foukání na alkoholtester vrčel.

Brněnská Drbna

Kraj nakoupí akcie jilemnické nemocnice. Díky tomu bude moci ovlivňovat rozsah péče i investice

Kraj plánuje zainvestovat do akcií jilemnické nemocnice. V následujících letech by tak kraj chce za akcie zaplatit přes 180 milionů korun. Peníze by měly pomoci nemocnici v rozvoji.

Liberecká Drbna

Stodvaadvacet let starý Městský dům v Přerově čeká oprava, dostane nové parkety i vzduchotechniku

Nové parkety, lepší vzduchotechnika a zmodernizované scénické osvětlení. Tyto tři investice města Přerova mají jednoho příjemce – 122 let starý Městský dům.

Olomoucká Drbna
Aktualizováno před 2 hodinami

Zastupitelé Pelhřimova nesouhlasí s vybudováním úložiště jaderného odpadu

Zhruba dvě a půl hodiny trvalo úterní setkání v Pelhřimově, na kterém se zájemci dozvěděli důležité informace ohledně úložiště jaderného odpadu. To by mohlo vzniknout na Vysočině, konkrétně v lokalitě (Čertův) Hrádek. To je totiž jedna z devíti lokalit, mezi kterými se bude v roce 2020 vybírat. V tomto roce totiž dojde k zúžení lokalit na čtyři. V roce 2025 pak bude vybraná jedna „vítězná“ lokalita.

Jihlavská Drbna

Policie zatkla a obvinila z křivého obvinění vražedkyni Janákovou

Policie v úterý v Lomnici nad Popelkou na Semilsku zatkla vražedkyni Petru Janákovou, která byla letos v červnu propuštěna z vězení kvůli těhotenství. Policie ženu obvinila z trestného činu křivého obvinění a žádá pro ni vazbu. Pro ČTK to dnes uvedla mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková. Janáková byla odsouzena k 30 letům vězení za zastřelení sběratele v roce 2017.

Hradecká Drbna