Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:14

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

Srpen je díky teplotě a dobré viditelnosti ideálním měsícem pro práci potápěčů v řekách Bosny a Hercegoviny. V průběhu patnácti srpnových dnů se během desítek ponorů a mnoha hodin prozkoumávání dna řeky Sany podařilo identifikovat a zajistit mnoho kusů munice, včetně nálezů odpalovacího zařízení Zolja, ručního granátu a letecké pumy. Ta se nacházela ve štěrkovém dně nedaleko silničního mostu u města Novi Grad. Po bezpečném vyzvednutí nálezů následovala jejich likvidace. Celkový počet munice nalezené v rámci této mise bude zřejmý po konci druhého týdne vyslání.

Kromě každoročního čištění vybraných úseků řek se čeští policejní potápěči aktivně účastní také výcviku bosenských kolegů. Již tradičních setkání při odminování toků se kromě českých a bosenských potápěčů účastní také experti ze Srbska.

 


 

Kam dál?

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 13:52

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na...

Primátor Plzně navštívil ve Zlíně cestovatele Miroslava Zikmunda

čtvrtek, 22. srpna 2019, 09:18

Plzeňský primátor Martin Baxa navštívil v pondělí 19. srpna 2019 legendárního cestovatele Miroslava Zikmunda v jeho bydlišti ve...

Na třídě Svobody a dalších místech v Olomouci se objevily obrysy...

středa, 21. srpna 2019, 15:13

Na chodníku u křižovatky třída Svobody a ulice Aksamitova a třech dalších místech v Olomouci se dnes ráno objevily obrysy postav...

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní...

středa, 21. srpna 2019, 12:39

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Archeologové našli na Karlově Hrádku stopy pravěkého osídlení

Archeologové našli na zřícenině Karlův Hrádek, kterou před rokem 1357 založil Karel IV., pozůstatky staršího, pravděpodobně až pravěkého osídlení. Hluboká nad Vltavou, které kulturní památka patří, zde chce vybudovat archeopark a nabízet i 3D prohlídky.

Budějcká Drbna

Na Brněnsku řádili sprejeři

Velmi produktivní byli sprejeři na Brněnsku v noci ze středy na čtvrtek. Svou tvorbou poničili hned tři místa.

Brněnská Drbna

Požár spalovny dal hasičům pořádně zabrat. Bojovali s ním asi deset hodin

S dnešním požárem v liberecké spalovně bojovali hasiči dlouhých deset hodin. Plameny zasáhly přes dvě stovky tun odpadu.

Liberecká Drbna

Hrad Šternberk připomene 750 let od první písemné zmínky. Na víkend se chystají prohlídky v historických kostýmech

Prohlídkami v historických kostýmech, středověkým ležením i žonglérskou show si připomene tuto sobotu hrad Šternberk 750 let od první písemné zmínky. Hradní slavnost v historickém duchu nabídne celodenní program, památku si budou moci návštěvníci prohlédnout i ve večerních hodinách, informoval zástupce památky Jan Gottwald. K výročí hrad otevřel v těchto dnech výstavu s názvem Páni na Šternberku, v pátek se chystá také křest knihy.

Olomoucká Drbna

Jihlavu čeká v pátek šlágr druhé ligy, Vysočina vyzve brněnskou Zbrojovku

Nadcházející 9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídne jasný magnet. V pátek 20. září od 18:00 hodin je v Jihlavě na programu atraktivní utkání aspirantů na postup a derby duel FC Vysočina vs. Zbrojovka Brno! Důležitou bitvu o „šest“ bodů byste si rozhodně neměli nechat ujít! Přijďte Vysočinu podpořit!

Jihlavská Drbna

FOTO: Vandalové opět úřadovali. Na Biřičce zničili dřevěnou lavičku

Vandalové podpálili na Biřičce dřevěnou lavičku. Situace je o to smutnější, že ani ne metr od ní se nachází ohniště a les. Nicméně lenost vandalů přispěla k tomu, že lavička je zničená.

Hradecká Drbna