středa 20. listopadu 2019 Nikola

Zátah v jablonecké restauraci se opravdu týkal preparátů zvířat

Policie zveřejnila informace k zásahu v jabloneckých Pasekách. V podniku v Lučanské ulici šlo opravdu o preparáty zvířat.

Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality zajistili hned několik preparátů. Zároveň zahájili trestní řízení týkající se podezření z trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

„Policisté na místě provedli domovní prohlídku, při které bylo nalezeno čtrnáct zvířat a ptáků,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Mezi těmito zvířaty byla například americká puma, vydra říční nebo kalous ušatý.

Policisté zároveň zadrželi pětačtyřicetiletého muže. „Ten byl ještě ten den po provedených úkonech propuštěn,“ informovala mluvčí. Některé preparáty nejenže byly vytvořené z ohrožených druhů zvířat, ale policisté mají také podezření, že v jednom ze dvou objektů nebyly preparáty umístěny s řádnými doklady.

Tím ale celý případ nekončí. „Při prohlídce našli policisté v jednom z objektů větší množství psychotropních a omamných látek,“ komentovala Sochorová. Na místo tak přijeli další kriminalisté, tentokrát z TOXI týmu. Pokud bude pachatel usvědčen z neoprávněného nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, hrozí mu až tři roky ve vězení. Pachateli obviněnému z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu hrozí odnětí svobody až na pět let.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky krimi, zvířata, Jablonec, preparáty

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.