sobota 26. září 2020 Andrea

FOTO: U Slavoňova na Náchodsku spadl vrtulník. Dva lidé zemřeli

Při pádu malého vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku dnes dopoledne zemřeli dva lidé. Po dopadu začal stroj, který provozovala společnost DSA, hořet. Helikoptéra podle starosty Slavoňova Michala Suchánka havarovala uprostřed pole přibližně 200 metrů od posledního obytného domu v obci.

„Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému," řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Dodala, že stroj spadl v místní části Slavoňova Blažkov, hasiči dostali pád nahlášený v 09:15. „Při příjezdu hasičů stroj hořel plameny. Místní lidé se jej snažili uhasit hasicími přístroji, což nestačilo. Hasiči oheň zlikvidovali vysokotlakým proudem vody," řekla mluvčí.

„Na místě byla nalezena dvě mrtvá těla," potvrdil mluvčí zdravotníků Ivo Novák.

Vrtulník provozovala společnost DSA

Jednalo se o vrtulník Enstrom 480, který byl provozován společností DSA a prováděl výcvikový let na trati Hradec Králové-Nové Město nad Metují a lety v prostoru. „Vedení a zaměstnanci společnosti DSA chtějí vyjádřit nejhlubší soustrast rodině a přátelům letové posádky. V této chvíli nemáme žádné další informace o okolnostech letecké katastrofy a úzce spolupracujeme s příslušnými orgány za účelem zjištění příčin nehody,“ uvedla firma v tiskovém prohlášení.

Podle starosty Suchánka stroj kroužil ve větší výšce. Pak to vzal kolmo dolů. Došlo k tomu asi před 15 minutami," řekl ČTK v 9:40 Suchánek.

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky nehoda, letectví, vrtulník, Náchodsko, mrtví

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.