Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Babiš dostal dvojku z chování, napařil mu ji Liberecký kraj

 
čtvrtek, 21. března 2019, 08:03

Liberecký kraj se rozhodl úsměvně a s nadsázkou ohodnotit předsedu vlády Andreje Babiše a připomenout tak jeho loňskou návštěvu. Posunulo se něco v tématech, o kterých se tehdy jednalo? I to se promítlo na klasickém školním vysvědčení.

Vysvědčení v sobě ukrývá témata, která zástupci kraje s premiérem  při jeho loňské návštěvě řešili. Ty symbolizují povinné předměty. A jak dopadlo známkování? No, z téhle krajské školy by Andrej Babiš asi rychle utíkal. Hned třikrát totiž vyfasoval pětku, a to za Zdravotnický fond pro Centra urgentní medicíny, Národní investiční plán a Železniční spojení mezi Libercem a Prahou.

„Já jsem se moc pobavil, když Správa železniční dopravní cesty slíbila, že až bude mít výstup ze studie proveditelnosti, tak to s námi projedná, a nejenže studii nemá, ale tiskový mluvčí této organizace již vypráví předběžné výsledky,“ komentoval hejtman Martin Půta. Podle něj je současné napojení na Prahu naprosto nedostatečné.

Z obnovu areálu skokanských můstků v Harrachově dostal předseda vlády čtyřku a nejlépe dopadlo Řešení těžby v dole Turów, zde to bylo na jedničku. Slavný mamutí můstek a jeho menší bratříčky by tak mohla spasit nová vznikající národní agentura pro sport. Podle Půty má ale jiné priority, přestože se tématu můstků věnuje. „Musíme řešit rekonstrukce silnic, oblast zdravotnictví a sociální. A neumím  si představit, když nám chybí peníze například právě na stavbu silnic, tak že budeme stavět z našeho rozpočtu můstky,“ sdělil hejtman.

Doslova „dobře“ dopadl obchvat u Nového Boru a České Lípy. Hejtman potvrdil, že na celé záležitosti se intenzivně pracuje. Jak se podle kraje dařilo premiérovi v dalších oblastech, se můžete podívat ve vysvědčení. Uvidíme, jestli to na konci „školního roku“ bude na postup nebo na opáčko. „Těším se na další pololetí,“ dodal s úsměvem hejtman.

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Liberecký kraj
 


 

Kam dál?

Na protest proti změně autorského práva je vypnuta Wikipedie

čtvrtek, 21. března 2019, 07:20

Česká Wikipedie je dnes vypnuta na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Zástupci Wikipedie chystané...

Démon jménem „genderová ideologie“ v České republice

středa, 20. března 2019, 16:24

V návaznosti na článek o problematice zrušení genderových studií v Maďarsku a démonizaci genderu jakožto nepřítele tradičních...

VIDEO: Ve Veletržním paláci se konala debata o SEFO. Řediteli Muzea...

středa, 20. března 2019, 16:12

V pondělí 18. března se konala ve Veletržním paláci v Praze odborná debata na téma Středoevropského fóra, projektu olomouckého...

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na...

středa, 20. března 2019, 11:19

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Město pošle na provoz Kotvy 1,4 milionu korun. O budoucnosti kina chce jednat

Více než 1,4 milionu korun půjde z rozpočtu města na podporu provozu Kina Kotva v příštím roce. Podle města je nutné dotaci kinu poskytnou, protože jinak by jeho provoz skončil. Náměstek primátora Juraj Thoma řekl, že se město bude muset zamyslet nad tím, jakou formou kino v budoucnu provozovat.

Budějcká Drbna

Špilberk bude červený na počest 120 let brněnské techniky

Hrad Špilberk, brněnská dominanta, se zbarví do červena. Vysoké učení technické (VUT), jehož univerzitní barvou je právě červená, tak ve čtvrtek připomene 120 let od svého vzniku. Oslavy výročí jsou rozprostřené do celého letošního roku. Osvícením Špilberku začne jednak nový semestr a jednak druhá polovina oslav.

Brněnská Drbna

Jablonecký primátor Kroupa vystoupil z ANO. Rozpad koalice považuje za osobní selhání

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci.

Liberecká Drbna

Olomoučtí judisté zaznamenali před blížícím se Mistrovství České republiky další úspěch

Český pohár v Brně platí za jeden z největších tuzemských šampionátů, kde se mezi sebou pravidelně utkávají judisté o body potřebné pro start na Přeboru a Mistrovství České republiky. Zvlášť v kategorii dorostu se jedná o skvělou příležitost, jak se ukázat před reprezentačními trenéry, a dostat se tak do užšího výběru národního týmu.

Olomoucká Drbna

Z Iveca v Jihlavě neznámý vandal ukradl nářadí za skoro čtyřicet tisíc korun

Škodu za téměř čtyřicet tisíc korun způsobil zloděj v Jihlavě, který zatím uniká policistům. V době od pátku 13. září do pondělního rána se vloupal do auta na Vrchlického ulici.

Jihlavská Drbna

Nechali krvácejícího chlapce na chodbě, ten zůstane celý život v kómatu. Policie v důsledku toho obvinila již čtyři lidi

Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje může v současné době již potvrdit, že kriminalisté zahájili trestní stíhání jedné právnické a třech fyzických osob ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, a to v souvislosti s událostí, ke které došlo před více než dvěma roky v pardubické nemocnici.

Hradecká Drbna