Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé bydlící v centru Budějc bojují proti porušování nočního klidu. Město chystá vyhlášku

 
středa, 13. března 2019, 10:32

Hlasitá hudba, hluk a policejní majáky. Každodenní chléb lidí bydlících v centru Českých Budějovic. Obyvatelům ulic Široká a Dr. Stejskala došla trpělivost a sepsali proti bujarému nočnímu životu petici. Kromě té by jim brzy mohla ke klidnějšímu spaní pomoct také vyhláška, která by upravovala otevírací dobu nočních podniků a non-stop barů.

„Tady není večer, aby se něco nedělo. A to nejsou jen nějaké hlasité party. Rvačky, křik, policie, záchranka. Opravdu to není příjemné,“ popisuje situaci obyvatelka ulice Dr. Stejskala. Právě tady vznikla petice, která požaduje dodržování nočního klidu. Petici podepsaly desítky lidí. Podle některých je situace neúnosná.

Do dvou zmiňovaných ulic jezdí policie velmi často. Může za to hlavně koncentrace několika podniků s dlouhou otevírací dobou. Tu chce město novou vyhláškou regulovat. „V žádném případě nepůjde o celoplošnou regulaci. Drtivé většiny podniků se to vůbec nedotkne. Upravit by se měla otevírací doba jen v některých vytipovaných lokalitách,“ uvedl náměstek primátora Juraj Thoma.

Konkrétní místa chce město určit za pomoci městské a státní policie. Vyhodnotit také musí všechny možné dopady nařízení. „Musíme proti sobě vybalancovat dvě hodnoty. Chceme chránit veřejný pořádek, ale zároveň ctíme hodnotu svobodného podnikání," upozornil Thoma. Vyhláška by podle něj měla být pravidelně vyhodnocována a případně upravována.

Druhá strana barikády s vyhláškou nesouhlasí. „Samozřejmě, že se nám to nelíbí. Zastávám názor, že když jde někdo bydlet do centra města, musí počítat s tím, že je tady holt sem tam hluk,“ myslí si jeden z majitelů budějckého nočního podniku.

Radní zatím schválili záměr vyhlášku vydat a domluvili její základní parametry. Podrobnější detaily, jako je územní působnost a vymezené časy, budou předmětem dalších jednání. Hotovou vyhláškou se poté bude zabývat zastupitelstvo. „Stane se tak v nejbližších měsících,“ uzavřel Thoma.

Napsal(a) Elmira Talířová | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Na horách v hradeckém kraji napadl sníh, čeká se silný vítr

středa, 13. března 2019, 07:57

V Krkonoších a v Orlických horách napadlo několik centimetrů sněhu. Dnes na horách hrozí vítr až 90 km/h. Řidiči musejí být při...

Brno získalo dotaci více než miliardu korun na stavbu tramvajové...

úterý, 12. března 2019, 15:16

Víc než miliardu korun přispějí eurofondy z operačního programu Doprava na vybudování tramvajové tratě spojující Starý Lískovec a...

Majitelé se už nemohli starat o svá zvířata, díky pomoci nešla na...

úterý, 12. března 2019, 13:30

Těžká životní situace přivedla majitele až k rozhodnutí, že se o svá zvířátka nemohou již nadále starat. Jenže co s pejskem,...

V Plzni zemřela zpěvačka Věra Bílá, zpívala i Clintonovi

úterý, 12. března 2019, 11:34

Ve věku 64 let dnes ráno zemřela v plzeňské fakultní nemocnici zpěvačka Věra Bílá. Informoval o tom server Romea.cz. Bílá byla na...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Kriminalisté vyšetřují podezřelé úmrtí na Táborsku, zadrželi tři osoby

Táborští kriminalisté prověřují podezřelé úmrtí osoby. Tělo bylo nalezeno v jedné z chatových oblastí u Tábora. Kriminalisté v souvislosti s tímto případem zadrželi tři osoby. O dalším vyšetřování rozhodne až nařízená soudní pitva.

Budějcká Drbna

Nepozorná řidička se ohlédla po svém psovi a narazila do lampy

Pokud sedáte za volant, měli byste se věnovat plně řízení a situaci na silnici. Toto pravidlo porušila mladá řidička, která projížděla Slavkovem, a ohlédla se po svém psovi. Následně havarovala.

Brněnská Drbna

Rekonstrukce Kittelova domu je hotová, místo už vítá první turisty

Lidé, kteří zamíří do Pěnčín na Jablonecku, mohou poprvé navštívit zrekonstruovaný dům, kde žil léčitel Eleazar Kittel. Obnovit celý dům stálo roky úsilí a zhruba 50 milionů korun. Nyní nabízí náhled do života této historické osobnosti i historie lidového umění a léčitelství.

Liberecká Drbna

Na Horním náměstí v Olomouci si dnes připomeneme události 21. srpna 1968 a 1969

Olomouc se připojí k celorepublikové akci, díky které si lidé připomenou události 21. srpna 1968 a 1969. Setkání začne v pět hodin odpoledne před Sloupem Nejsvětější Trojice na Horním náměstí.

Olomoucká Drbna

Léto na jihlavském urgentu: Pády z kol, popáleniny, řezné rány. Přibývá alergií na hmyzí bodnutí

Do konce letních prázdnin zbývá už jen několik dní. Během nich řada lidí musela vyhledat také služby urgentního příjmu jihlavské nemocnice. Zdravotníci často řeší alergické reakce po bodnutí hmyzem, stejně jako pády z kol, koloběžek nebo popáleniny od rozdělaného ohně.

Jihlavská Drbna

Selekce musela nastat. V kádru Hradce končí tři hráči

Kádr hokejového Mountfieldu byl příliš široký na to, aby s takovým týmem mohl vstoupit do extraligy. Klub se rozloučil s prvním trojlístkem hráčů.

Hradecká Drbna