Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté jdou po falešném kolegovi, ten se pokoušel vybírat pokuty

 
pondělí, 11. března 2019, 15:26

Jako lavina se po sociálních sítích od včerejšího dne šíří video s jednoznačně falešným policistou. Video pořídil palubní kamerou řidič, kterého tento vykutálený podvodník zastavil. Na věrohodnosti mu přidávaly zapnuté majáky.

„Jel jsem z České Lípy a v obci Medonosy mě chtěl tento řidič předjíždět. Sám jsem přitom jel padesát kilometrů v hodině. Dal jsem mu tedy najevo, že se nechová úplně správě. Poté mě ale předjel, zapnul modré majáky a vybrzdil mě,“ popisuje zážitek autor videa Jiří Kopřiva

Jak ukazuje i video, z vozu značky Škoda Fabie vystoupil muž, jehož oblečení ani zdaleka nepřipomínalo policejní úbor a šel si situaci vyříkat s řidičem za ním. „Začal na mě křičet, že jsem udělal nějaké přestupky, že to budu mít mastný,“ vzpomíná autor videa. Podezřelé mu přišlo nejen chování tohoto rádoby policisty, ale i jeho vůz. „Bylo mi také divné, že by policisté jezdili Fabií, navíc měl majáky bez stopky, požádal jsem ho tak o předložení nějakého průkazu, že je opravdu policista,“ popisuje Kopřiva.

Z auta sice prý tento podivný muž nějaký doklad donesl, údajně i věrohodný, přesto ale na této celé scéně něco nehrálo. Autor videa zareagoval velmi rozumně. Na místo chtěl přivolat opravdové policisty a zjistit, zda je tento muž opravdu jejich kolega. V tu chvíli si asi podvodník uvědomil, že jde do tuhého, a že z tohoto muže nic mít nebude. Z místa proto ujel. „Samozřejmě jsem ho nechtěl nechat odjet, říkal jsem mu, že tu počká, a že to s kolegy policisty vyřešíme, ale jak je vidět na videu, tento muž ujel,“ komentuje autor.

Po svém falešném kolegovi pátrají policisté

Od včerejšího dne se případem intenzivně zabývají policisté. „Případem se zabýváme. Aktuálně vše prošetřujeme a zjišťujeme okolnosti,“ uvádí policejní mluvčí Markéta Johnová. Podle ní zatím nebylo možné ustanovit žádnou právní kvalifikaci. „Záleží na tom, zda opravdu došlo k naplnění skutkové podstaty jevu, například podvodu,“ vysvětluje Johnová. 

Určitě má ale tento filuta co svým „kolegům“ vysvětlovat. Rozhodně je také jisté, že se dopustil minimálně přestupku, a to použitím výstražného světla. Ty totiž běžní řidiči využívat nesmí. Tato světla jsou určená pro vozidla integrovaného záchranného systému a další speciální složky jako je Dopravní podnik nebo Hradní stráž.

Rozruch na sociálních sítích

Přestože policisté podle Johnové zatím nemají nahlášený další takový incident, je možné a dokonce pravděpodobné, že si takto „přivydělat“ chtěl falešný muž zákona na více místech. Navíc, jak dokládají komentáře na sociálních sítích, autor videa nebyl jediný, kdo se s tímto mužem nebo jeho vozidlem setkal. „Toho jsme míjeli též! A mně přišlo divné, že by „tajní“ jezdili ve Fabce. Kdyby něco, máme ho též na kameře. Tedy jen projíždějícího. A jel rychle, i když už byl v obci,“ píše Krisztina.

Na internetu vzbudilo video opravdu rozruch. Od jeho natočení neuběhlo ani čtyřiadvacet hodin a již nyní má přes 1300 komentářů a 27 000 sdílení. Komentáře pochopitelně tomuto podvodníkovi nepřejí nic dobrého, někteří lidé nejdou daleko i pro peprné a sprosté komentáře.

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Budvar loni vyvezl nejvíce piva ve své historii

pondělí, 11. března 2019, 15:11

Budějovický Budvar loni exportoval nejvíce piva ve své historii. Nejvíce zlatavého moku loni směřovalo do Německa, kde se...

Žalobce se ohradil, že informace unikly od státního zastupitelství

pondělí, 11. března 2019, 10:59

Dozorující státní zástupce Radek Mezlík se ohradil proti tomu, že by informace v kauze kolem prvního místopředsedy ANO Jaroslava...

VIDEO: Prospal stříkal na havířovské fanoušky z flašky. Nenechám na...

pondělí, 11. března 2019, 10:30

Zápas v Havířově museli budějčtí hokejisté vybojovat bez trenéra Prospala. Ten totiž dostal po incidentu v první třetině osobní...

Co bude s Liebiegovým palácem v Liberci? Město zde plánuje komunitní...

neděle, 10. března 2019, 13:33

Město Liberec má v plánu z Liebiegova paláce, kde dřív sídlila Oblastní galerie Liberec, vybudovat Centrum aktivního života....

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Hodiny na Černé věži po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Budějcká Drbna

Letošní 12. ročník Groove Brno ovládnou světové funky frontwomenky

Již minulý rok festival dokázal, že groove, jazz a funky má v jihomoravské metropoli své silné zastoupení a věrné fanoušky. Letošní line-up bude ještě o poznání roztančenější. Do Brna se vrátí nejen Dirty Loops, kteří festival 8. října v Sono centru zahájí, ale pozvání přijali interpreti z dalších osmi zemí světa. Kralovat festivalovému programu budou ženy a kapely, které dlouhé roky spolupracovaly s Princem.

Brněnská Drbna

Zítra si svět připomene osudy pohřešovaných dětí v podobě Pomněnkového dnu

Pětadvacátý květen není jen dnem voleb, každoročně si totiž celý svět právě v tento den připomíná osudy pohřešovaných dětí. Dni se také říká Pomněnkový den.

Liberecká Drbna

Do Olympiády dětí a mládeže zbývá necelý měsíc, svou výpravu vyšle i Olomoucký kraj

Pouhých 30 dní zbývá do slavnostního zahájení dalšího ročníku Olympiády dětí a mládeže. (ODM) Pořadatelem Her IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2019 je Liberecký kraj. Svou účast na Hrách potvrdilo všech čtrnáct krajů, které vyšlou celkem 4.133 reprezentantů. Ti se utkají o své první olympijské medaile v 18 sportech. Vedle tradičních, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou mít mladí závodníci nově možnost soutěžit také v judu, sportovním lezení, letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně – street art.

Olomoucká Drbna

Vysočina v posledním druholigovém kole přivítá Brno, oba týmy se připravují na baráž

Dva jihomoravští rivalové, dva účastníci nadcházející baráže o FORTUNA:LIGU, dva celky, které se v jarní tabulce srovnaly za suverénním Dynamem. To je menu sobotního duelu v Jihlavě, které uzavře základní část II. ligy. Od 15 hodin proti sobě nastoupí FC Vysočina proti Zbrojovce Brno a v sázce bude prestiž a touha FCV udržet svoji jarní domácí neporazitelnost.

Jihlavská Drbna

Část zóny Kvasiny se kvůli úsporám možná stavět nebude

Část plánované nové průmyslové zóny Solnice - Kvasiny u rostoucího závodu automobilky Škoda Auto v Kvasinách se kvůli úsporám možná stavět nebude. Již přidělenou státní dotaci na výstavbu zóny 653 milionů korun by chtěl kraj kvůli růstu nákladů navýšit o 280 milionů korun. Pokud by se menší část zóny nestavěla, mohlo by se ušetřit 205 milionů korun. Vyplývá to z materiálu ministerstva průmyslu a obchodu pro pondělní jednání vlády, který má ČTK k dispozici.

Hradecká Drbna