Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mastercard a Doconomy spouštějí mobilní službu sledující uhlíkovou stopu a vydávají ekologickou platební kartu

 
pátek, 1. března 2019, 13:11

Firmy Doconomy a Mastercard společně spouštějí novou mobilní bankovní službu DO, která umožní uživatelům sledovat kolik oxidu uhličitého svou činností vytvoří. Služba také umožňuje porozumět této uhlíkové stopě a snižovat ji, navíc se snadno používá a vyjde zdarma. Kromě toho se vydává unikátní platební karta DO Mastercard, která je jako první svého druhu na světě potištěna pomocí tiskových barev vyrobených z recyklovaných znečišťujících látek a neobsahuje magnetický proužek.

Spuštěním služby DO umožňují společnosti Mastercard a Doconomy svým uživatelům měnit na základě svých hodnot svoji každodenní spotřebu tak, aby byla pro životní prostředí menší zátěží. DO také umožňuje využívat projekty certifikované OSN ke snižování vlastní uhlíkové stopy. Součástí služby DO je možnost investovat do fondů prospěšných lidem a celé planetě. Díky nabízenému řešení tak spotřebitelé mohou poznat dopady vlastní spotřeby a současně mají nástroje, díky nimž mohou přispívat ke změně k lepšímu a k udržitelné budoucnosti.

Spuštění služby DO stanovuje nový standard pro účelově zaměřené platební služby a zároveň významným počinem společnosti Mastercard v rámci podpory inovací ve prospěch udržitelné budoucnosti. „Díky spolupráci se společností Doconomy dokážeme do boje s klimatickou změnou zapojit spotřebitele, prodejce i další firmy. Taková spolupráce je významnou součástí našeho úsilí o dlouhodobou udržitelnost. Inovativní řešení DO lidem nabízí jednoduchý způsob, jak nést odpovědnost za vlastní dopady na životní prostředí vyvolané jejich spotřebou,“ uvedl prezident divize Mastercard pro Velkou Británii, Irsko, Skandinávii a Pobaltí Mark Barnett.

Kromě toho, že mohou spotřebitelé činit pomocí tohoto řešení ohleduplnější rozhodnutí v rámci vlastní spotřeby, také si mohou vyžádat fyzickou, ekologickou a biologicky rozložitelnou platební kartu DO Mastercard. Tato platební karta je jako první svého druhu na světě potištěna pomocí tiskových barev Air-Ink vyrobených z recyklovaných znečišťujících látek a neobsahuje magnetický proužek. Karta DO je tak nejhmatatelnějším projevem iniciativy zaměřené na nastolení udržitelné spotřeby a výroby v rámci celosvětového cíle udržitelného rozvoje SDG 12.

Aplikace DO pro mobilní telefony bude připravena ke stažení v průběhu dubna. K hnutí je možné se přidat na stránkách doconomy.com, kde jsou k dispozici další informace o boji s klimatickou změnou prostřednictvím zodpovědné spotřeby.

Celosvětová síť společnosti Mastercard poskytuje společnosti Doconomy možnost kontaktovat a do svého úsilí zapojit spotřebitele po celém světě, a současně směrovat investice kapitálu do iniciativ udržitelného rozvoje. Vezmeme-li v potaz smysl pro zodpovědnost a technické schopnosti společnosti Mastercard, sotva bychom dokázali nalézt vhodnějšího partnera,“ řekla generální ředitelka společnosti Doconomy Nathalie Green.

Služba DO zaujala řadu významných celosvětových hráčů. Sekretariát Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC) zkoumá možnosti spolupráce se společnostmi Doconomy a Mastercard v rámci boje s klimatickou změnou a zvyšování povědomí o ní mezi lidmi i organizacemi po celém světě. „Řešení DO představuje nový a neotřelý způsob, jak problém klimatické změny bezprostředně přiblížit spotřebitelům, což je jeden ze strategických cílů naší činnosti v rámci projektu Global Climate Action,“ uvedl Niclas Svenningsen, který pod hlavičkou UNFCCC Global Climate Action řídí.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com, Mastercard
 


 

Kam dál?

FOTO: Zeman v Hradci slíbil ČSSD podporu v květnových evropských...

pátek, 1. března 2019, 12:46

Prezident Miloš Zeman bude v květnových evropských volbách volit sociální demokraty. Své rozhodnutí jim oznámil dnes na sjezdu v...

STUDIE: Známky mohou zkreslovat šanci na přijetí na střední školu

pátek, 1. března 2019, 08:17

Školní známky mohou zkreslovat odhad šancí na přijetí dítěte ke studiu na střední nebo i vysokou školu. Zatímco se totiž u...

Moje vize nula. Projekt, který si klade jasný cíl

čtvrtek, 28. února 2019, 09:58

V roce 2018 Nadace pojišťovny Kooperativa vymyslela a následně iniciovala start projektu Moje vize nula. Projekt, který si klade...

Zemřel divadelní a filmový herec Jiří Pecha, bylo mu 74 let

čtvrtek, 28. února 2019, 09:46

Zemřel divadelní a filmový herec Jiří Pecha, bylo mu 74 let. Měl dlouhodobé zdravotní obtíže. Informaci o Pechově úmrtí zveřejnil...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Dynamo ztratilo v Mladé Boleslavi dvougólový náskok

Až do závěru prvního poločasu vypadalo pro českobudějovické fotbalisty v Mladé Boleslavi všechno růžově. Po gólech Provoda a Brandnera vedli černobílí o dva góly, jenže ještě do pauzy Komličenko dvakrát snadno skóroval a ruský kanonýr po pauze dokonal hattrick. Komličenko pokořil Staňka ještě jednou, zmar hostů podtrhl vyloučením kapitán Kladrubský a Dynamo tak prohrálo v Mladé Boleslavi 2:4.

Budějcká Drbna

TIPY NA TÝDEN: Dopravní párty na Lidické, otevřená Jaselská, Otevřená radnice a Dožínky

Ani jsme se nenadáli a prázdniny končí. Doufám, že vám letní chvíle zpříjemnily i tipy na kulturní akce, protože letos se Brnu okurková sezóna vyhnula obloukem. A jak zakončíte léto? Na party nebo raději poklidně u čaje?

Brněnská Drbna

Konec prázdnin bude horký, nový školní rok přinese ochlazení

Závěr letošního srpna bude teplý. Průměrná teplota v příštím týdnu bude kolem 28 stupňů Celsia. S příchodem školního roku se zhruba o šest stupňů ochladí. Srážkově budou příští čtyři týdny průměrné. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Liberecká Drbna

Šumperk hledá městského architekta. Zájemci se mohou hlásit do 16. září

Šumperská radnice hledá městského architekta, který se bude podílet na budoucí podobě města. Pojítkem by měl být také pro investory a developery. Rovněž by měl zajišťovat konzultace pro obyvatele města, informovala mluvčí radnice Soňa Singerová. Architekt, který bude pracovat externě pro město zhruba 30 hodin měsíčně, má do funkce nastoupit 1. ledna 2020. Město ho chce najít prostřednictvím výběrového řízení. Zájemci se mohou přihlásit do 16. září.

Olomoucká Drbna

Kostel na Jánském kopečku trpí neustálou činností vandalů. Do takové míry jsem se s tím ještě nikde nesetkal, říká farář

Lokalita na Jánském kopečku se dlouhodobě potýká s vandalismem. Ten má za následek ničení nejen venkovního prostranství, ale zejména přímo kostela sv. Jana Křtitele. Opravy bohužel nejsou účinné, k devastaci jedné z nejstarších jihlavských památek dochází opakovaně. 

Jihlavská Drbna

Muž se zabarikádoval v bytě a vyhrožoval, že odpálí výbušninu. Zásahovka ho dopadla

V Hradci Králové se krátce před 18. hodinou ozvala střelba. Na místo byly vyslány všechny složky záchranného integrovaného systému. Neznámý pachatel vyhrožoval, že odpálí v panelovém domě výbušninu.

Hradecká Drbna