Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mastercard a Doconomy spouštějí mobilní službu sledující uhlíkovou stopu a vydávají ekologickou platební kartu

 
pátek, 1. března 2019, 13:11

Firmy Doconomy a Mastercard společně spouštějí novou mobilní bankovní službu DO, která umožní uživatelům sledovat kolik oxidu uhličitého svou činností vytvoří. Služba také umožňuje porozumět této uhlíkové stopě a snižovat ji, navíc se snadno používá a vyjde zdarma. Kromě toho se vydává unikátní platební karta DO Mastercard, která je jako první svého druhu na světě potištěna pomocí tiskových barev vyrobených z recyklovaných znečišťujících látek a neobsahuje magnetický proužek.

Spuštěním služby DO umožňují společnosti Mastercard a Doconomy svým uživatelům měnit na základě svých hodnot svoji každodenní spotřebu tak, aby byla pro životní prostředí menší zátěží. DO také umožňuje využívat projekty certifikované OSN ke snižování vlastní uhlíkové stopy. Součástí služby DO je možnost investovat do fondů prospěšných lidem a celé planetě. Díky nabízenému řešení tak spotřebitelé mohou poznat dopady vlastní spotřeby a současně mají nástroje, díky nimž mohou přispívat ke změně k lepšímu a k udržitelné budoucnosti.

Spuštění služby DO stanovuje nový standard pro účelově zaměřené platební služby a zároveň významným počinem společnosti Mastercard v rámci podpory inovací ve prospěch udržitelné budoucnosti. „Díky spolupráci se společností Doconomy dokážeme do boje s klimatickou změnou zapojit spotřebitele, prodejce i další firmy. Taková spolupráce je významnou součástí našeho úsilí o dlouhodobou udržitelnost. Inovativní řešení DO lidem nabízí jednoduchý způsob, jak nést odpovědnost za vlastní dopady na životní prostředí vyvolané jejich spotřebou,“ uvedl prezident divize Mastercard pro Velkou Británii, Irsko, Skandinávii a Pobaltí Mark Barnett.

Kromě toho, že mohou spotřebitelé činit pomocí tohoto řešení ohleduplnější rozhodnutí v rámci vlastní spotřeby, také si mohou vyžádat fyzickou, ekologickou a biologicky rozložitelnou platební kartu DO Mastercard. Tato platební karta je jako první svého druhu na světě potištěna pomocí tiskových barev Air-Ink vyrobených z recyklovaných znečišťujících látek a neobsahuje magnetický proužek. Karta DO je tak nejhmatatelnějším projevem iniciativy zaměřené na nastolení udržitelné spotřeby a výroby v rámci celosvětového cíle udržitelného rozvoje SDG 12.

Aplikace DO pro mobilní telefony bude připravena ke stažení v průběhu dubna. K hnutí je možné se přidat na stránkách doconomy.com, kde jsou k dispozici další informace o boji s klimatickou změnou prostřednictvím zodpovědné spotřeby.

Celosvětová síť společnosti Mastercard poskytuje společnosti Doconomy možnost kontaktovat a do svého úsilí zapojit spotřebitele po celém světě, a současně směrovat investice kapitálu do iniciativ udržitelného rozvoje. Vezmeme-li v potaz smysl pro zodpovědnost a technické schopnosti společnosti Mastercard, sotva bychom dokázali nalézt vhodnějšího partnera,“ řekla generální ředitelka společnosti Doconomy Nathalie Green.

Služba DO zaujala řadu významných celosvětových hráčů. Sekretariát Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC) zkoumá možnosti spolupráce se společnostmi Doconomy a Mastercard v rámci boje s klimatickou změnou a zvyšování povědomí o ní mezi lidmi i organizacemi po celém světě. „Řešení DO představuje nový a neotřelý způsob, jak problém klimatické změny bezprostředně přiblížit spotřebitelům, což je jeden ze strategických cílů naší činnosti v rámci projektu Global Climate Action,“ uvedl Niclas Svenningsen, který pod hlavičkou UNFCCC Global Climate Action řídí.

Tisková zpráva | Foto pixabay.com, Mastercard
 


 

Kam dál?

FOTO: Zeman v Hradci slíbil ČSSD podporu v květnových evropských...

pátek, 1. března 2019, 12:46

Prezident Miloš Zeman bude v květnových evropských volbách volit sociální demokraty. Své rozhodnutí jim oznámil dnes na sjezdu v...

STUDIE: Známky mohou zkreslovat šanci na přijetí na střední školu

pátek, 1. března 2019, 08:17

Školní známky mohou zkreslovat odhad šancí na přijetí dítěte ke studiu na střední nebo i vysokou školu. Zatímco se totiž u...

Moje vize nula. Projekt, který si klade jasný cíl

čtvrtek, 28. února 2019, 09:58

V roce 2018 Nadace pojišťovny Kooperativa vymyslela a následně iniciovala start projektu Moje vize nula. Projekt, který si klade...

Zemřel divadelní a filmový herec Jiří Pecha, bylo mu 74 let

čtvrtek, 28. února 2019, 09:46

Zemřel divadelní a filmový herec Jiří Pecha, bylo mu 74 let. Měl dlouhodobé zdravotní obtíže. Informaci o Pechově úmrtí zveřejnil...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Budějcká Královská školka s vlastní solnou jeskyní oslavila v květnu své první narozeniny

První narozeniny oslavila v květnu Královská školka, kterou otevřeli manželé Jana a Václav Královi v českobudějovické městské části Čtyři Dvory. Sportovně zaměřená školka funguje pro děti od jednoho do šesti let.

Budějcká Drbna

Muž usnul na pláži u Prýglu a někdo mu vykradl batoh, zloděje pak pronásledoval v šalině

S nadcházejícím teplem vyhledává čím dál více lidí ochlazení u vody. S počtem rekreantů u přehrad a koupališť však stoupá i drobná kriminalita, především krádeže osobních věcí z opuštěných dek na pláži. Své o tom ví i čtyřicetiletý cizinec, kterého okradli u Brněnské přehrady. Od svých věcí se přitom nevzdálil, stačilo, že usnul.

Brněnská Drbna

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák

V České Lípě začala další etapa regenerace sídliště Špičák. Práce na úpravách Vladimirské ulice a jejího okolí zkomplikují život tamním obyvatelům až do konce roku. Projekt za 21,6 milionu korun patří letos k největším investičním akcím ve městě. Stejně jako na jiných podobných sídlištích i tady je největším problémem nedostatek míst k parkování.

Liberecká Drbna

Do Olomouce přijede stovka studentů z celého světa. Budou se učit česky

Čeština je jeden z nejtěžších jazyků na světě a o prázdninách se do školy nechodí – ani kombinace těchto tvrzení jen tak neodradí nadšené a zapálené studenty všech věkových kategorií a všech jazykových úrovní, kteří i letos zamíří do Olomouce, aby se tu v horkých letních měsících učili česky. Přípravy Letní školy slovanských studií FF UP, která bude probíhat od 20. července do 18. srpna, jsou v plném proudu a účastníci 33. ročníku se mají na co těšit.

Olomoucká Drbna

Gladiátoři uspěli v duelu s brněnskými Alligators a slaví postup do play-off Paddock ligy

Gladiators hlásí "Cíl pro letošní sezónu splněn", nebo aspoň ten základní. Tento víkend totiž poskytl definitivní razítko na to, že nováček nejvyšší soutěže si hned v první sezóně mezi elitou zahraje semifinále. Vysočina v neděli uspěla v souboji s brněnskými Alliagators poměrem 28:25, pomohla i prohra jejich konkurentů.

Jihlavská Drbna

Soud odročil kauzu prodeje bytu z majetku červeného kříže. Pokračuje dokazování

Výslechy soudních znalců a dalším dokazováním u Okresního soudu v Hradci Králové pokračovalo líčení v kauze nevýhodného prodeje bytu z majetku Oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) Hradec Králové. Před soudem stanuli dva bývalí funkcionáří spolku. Jeden ze znalců uvedl, že v účetnictví hradeckého oblastního spolku přišel na nesrovnalosti. Soud kvůli dalšímu dokazování odročil projednávání případu na neurčito.

Hradecká Drbna