Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

 
sobota, 23. února 2019, 13:38

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.

„Maso bylo přepravováno v takových podmínkách, že nešlo vyloučit jeho kontaminaci. Z těchto důvodů příslušníci hlídky přivolali pracovníky Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj. Ti konstatovali, že jde o neregistrovanou přepravu masa neznámého původu, navíc realizovanou v nevyhovujících podmínkách,“ uvedl tiskový mluvčí Celního Úřadu pro Jihočeský kraj Emanuel Breicha.

Celníci maso na místě znehodnotili obarvením rozhodli o jeho bezpečné likvidaci v asanačním zařízení. Maso mělo putovat do jedné z restaurací v Českém Krumlově. Po dalším důkladném prošetření veterinární inspektoři v této provozovně objevili dalších 120 kilogramů masa bez prokázaného původu.

Napsal(a) Adéla Cinklová | Foto Celní správa
 


 

Kam dál?

Stanou se Budějce českou Vídní nebo Kodaní?

sobota, 23. února 2019, 13:35

Jihočeský kraj i jeho metropole České Budějovice mají šanci potvrdit svůj pozitivní vztah k životnímu prostředí. Postačí k tomu,...

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

sobota, 23. února 2019, 09:56

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity...

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

pátek, 22. února 2019, 18:08

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její...

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i...

čtvrtek, 21. února 2019, 18:08

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Druhý ročník závodu Chlu – Chlu s charitativním posláním tentokrát dýchal pro Báru

Druhý ročník recesistického závodu s charitativním posláním pod názvem „Dezorientační běh CHLU-CHLU“ již při zahájení příprav sliboval, že překoná již tak úspěšný loňský ročník, protože organizátoři z Chlumu a Chlumce v čele s Romanem Bláhou, Michalem Opekarem a Janem Mojžíšem se rozhodli charitativní podtext celé akce věnovat rodačce z Chlumu u Křemže Báře Šebelkové.

Budějcká Drbna

Kraj i město jsou ochotni přispět další peníze na MotoGP. Pět milionů dá i Automotodrom

Jihomoravský kraj a město Brno navrhnou zastupitelstvům podpořit letošní ročník motocyklové Grand Prix Brno další částkou, a to každý sumou 2,5 milionu korun. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí kraje Monika Brindzáková. Kraj už dal na letošní ročník 25 milionů a Brno 15 milionů. Pomoct zachránit ohrožené závody chce i firma Automotodrom, která vlastní okruh. Podle jejího mluvčího Petra Boháče je připravená převzít část závazků do celkové výše až pět milionů korun.

Brněnská Drbna

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených do evropského parlamentu

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Liberecká Drbna

Seniorky z Přerova ušily pro děti z prostějovské nemocnice přes sto panenek Kiwanis

Přinášejí radost, pomáhají přijít na jiné myšlenky, ale také umožňují názorně vysvětlit, co děti v nemocnici čeká. Řeč je o panenkách Kiwanis, které mají v Česku již patnáctiletou tradici a jsou nedílnou součástí pobytu například i v prostějovské nemocnici. Podobně jako v jiných zdravotnických zařízeních, i zde jsou bílé výukové panenky příjemným společníkem pacientů dětského oddělení a přinášejí nesporné výhody i zdravotníkům. O jejich výrobu se přitom starají seniorky v domovech důchodců, v tomto případě konkrétně babičky z Domova pro seniory Přerov.

Olomoucká Drbna

Násilník vyhrožoval své bývalé přítelkyni, pak ji surově zbil. Skončil ve vězení

Ve vězení skončil čtyřiatřicetiletý muž, který napadl a zranil svoji bývalou přítelkyni. Útoku předcházely výhrůžky, které na konci minulého týdne vyústily v násilné vniknutí do bytu ženy a její surové zbití.

Jihlavská Drbna

Policie dnes poprvé mluvila se zraněnou svědkyní z ruské kauzy

Královéhradečtí kriminalisté dnes v nemocnici poprvé mluvili s těžce zraněnou svědkyní z kauzy odsouzených ruských fotbalistů, Jekatěrinou Bobkovovou. Spadla 10. května ve Špindlerově Mlýně z balkonu z výšky asi deseti metrů. Policie se kloní k tomu, že ji nikdo dolů neshodil, vyplynulo z dnešního vyjádření mluvčí královéhradecké krajské policie Ivany Ježkové. Totožnost Bobkovové nepotvrdila, uvedla jen to, že má ruskou státní příslušnost. Ruska je stále hospitalizovaná ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Hradecká Drbna