čtvrtek 21. listopadu 2019 Albert

Schůzka s Trumpem je nepravděpodobná, přiznává prezident Miloš Zeman

Setkání prezidenta Miloše Zemana s americkým protějškem Donaldem Trumpem je podle velvyslance USA v ČR Stephena Kinga velmi nepravděpodobné. Právě na vyjádření amerického diplomata se v neděli odvolal český prezident v pořadu Prezidentský Pressklub rozhlasové stanice Frekvence 1.

„Americký velvyslanec King nedávno na setkání se studenty právnické fakulty prohlásil, že tato schůzka je nepravděpodobná z toho důvodu, že Trump je obviňován z toho, že je ruský agent. A já jsem také obviňován z toho, že jsem ruský agent. No, a kdyby se setkali dva ruští agenti, nebylo by to úplně ono,“ řekl v rozhlasovém pořadu Miloš Zeman. Toho údajně Trump po svém zvolení do Bílého domu telefonicky pozval, pak ale podle Zemana nastalo mlčení.

„Nejsem ten, kdo by se jakékoli schůzky domáhal. Když mě někdo pozve, rád přijmu, ale když nepozve, tak se kvůli tomu rozhodně nezblázním,“ dodal Zeman.

Pražský hrad oznámil pozvání od Trumpa k návštěvě Bílého domu už v prosinci 2016. Termín schůzky ale nikdy nebyl stanoven

Autoři | Foto Jan Pešek

Štítky Miloš Zeman, prezident, Donald Trump, USA

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.