úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Nejvíce sněhu napadlo na Šumavě, v Praze byla bouřka

Od dnešního rána nejvíce nasněžilo na Šumavě, kde připadlo zatím 20 centimetrů sněhu, v jižních Čechách či v jižněji položených částech Středočeského kraje deset až 15 centimetrů sněhu, řekl dopoledne Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Husté sněžení zasáhlo i další české kraje. Nad Prahou mohli lidé ráno pozorovat bouřku.

Výstraha na silné sněžení platí pro Čechy až do večera, sněhu tak ještě může přibýt. Odpoledne už podle Hanzlíka nebude sněžit tak hustě jako dopoledne a přesune se na východ republiky, kde během noci může připadnout čtyři až 12 centimetrů sněhu.

Nad Prahou a jihozápadně od hlavního města zaznamenali amatérští pozorovatelé i meteorologové bouřku. Ačkoliv jsou bouřky typické pro horké letní dny, ani v zimě nejsou úplně výjimečné. "Objevily se bleskové výboje, zahřmělo se. To se v zimě stává, pokud je výrazný kontrast u front, jako se to stalo nyní. V sobotu bylo na Moravě až ke 14 stupňům, v Čechách bylo minus jedna. Při takových situacích se může bouřka objevit i v zimě," uvedl Hanzlík.

Autoři | Foto Silnice LK

Štítky sníh, počasí, sjízdnost

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.