středa 13. listopadu 2019 Tibor

Policisté si vyšlápli na řidiče autobusů. Jeden nadýchal téměř dvě promile, vezl přitom deset lidí

Policisté nevěřili svým očím. Hned na začátku víkendové akce zaměřené na alkohol za volantem hlavně u řidičů autobusů šokoval policisty ve Znojmě šestačtyřicetiletý šofér jedoucí na tamní lince. Při dechové zkoušce nadýchal 1,80 promile.

V pátek krátce před sedmou hodinou ráno měl už šofér za sebou odježděných pěkných pár kilometrů. Na silnice totiž vyrazil o dvě hodiny dříve. Policistům přiznal, že předcházející den vypil sedm jedenáctek a k tomu přidal šest vodek. V autobuse cestovalo v době kontroly deset lidí.

V pondělí brzy ráno pak policisté kontrolovali v Boskovicích třiapadesátiletého řidiče autobusu, který nadýchal 0,8 promile. „Ten se nejdříve vymlouval, potom ale přiznal, že večer si dal čtyři piva," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Třetím šoférem autobusu s pozitivním dechovou zkouškou je čtyřiapadesátiletý muž, kterého kontrolovala hlídka v pátek v Blansku. Muž nadýchal 0,19 promile. Večer si prý dal čaj se slivovicí.

„V průběhu akce dopravní policisté zjistili vedle trojice autobusáků dalších sedmnáct řidičů pod vlivem alkoholu a tři šoféři se oddali před jízdou účinkům drogy," dodal Malášek. 

Autoři

Štítky bez alkoholu, akce dýchání, řidiči, autobus

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.